Kısacık iyi ki Deva Partisini kurmuşuz

DEVA PARTİSİ İL BAŞKANI SADULLAH KISACIK’IN BASIN AÇIKLAMASI

Bundan tam 2 yıl önce, 9 Mart 2020 tarihinde, Genel Başkanımız Sayın Ali Babacan öncülüğünde 90 kurucumuz, Türkiye’de Demokrasi ve Atılım zamanı diyerek DEVA Partisi’ni Türkiye siyasi hayatına kazandırmıştır.
Türkiye’nin sorunları yıllardır her gün daha da büyüyor, gerginlikler her gün daha da artıyor fakat görevi sorun çözmek ve vatandaşları arasında birliği sağlamak olan siyaset mekanizması tıkandığı için bir türlü bu sorunlara cevap veremiyordu.
İşte bu kapsamda yıllardır Türkiye’de yeni bir siyasi arayış vardı fakat bu arayışa cevap verecek siyasi bir oluşum oluşmamıştı. Tam da bu zamanda Sayın Genel Başkanımız Ali Babacan’ın çıkışı ve Deva Partisinin kuruluşu milletimize umut oldu.
Deva Partisi Türkiye siyasetine yeni bir umut, yeni bir ses, yeni bir nefes olarak kuruldu. Mevcut iktidarın ülkeyi iyi yönetemediğini, liyakatsız kadroların iş başına getirildiğini ve bu kadroların ülkeyi bugünkü kriz ve kaosa getireceğini o günden görüp Deva Partisini kurduk.

Şunu net olarak ifade etmek isterim ki Deva Partisi ihtiyaca binaen kurulmuş bir partidir.
Ülkeyi iyi yönetemeyen bir iktidar ama iktidara alternatif olamayan bir muhalefet kadroları olduğu için Deva Partisi kuruldu.

Deva partisi olarak 9 Mart 2020 tarihinde kuruluşumuzu gerçekleştirdikten sonra tüm Türkiye çapında teşkilatlanma çalışmalarına hızlı bir şekilde başladık. Bu kapsamda 16 Temmuz 2020 tarihinde Genel Başkanımız Sayın Ali Babacan’ın tensipleri ile Kurucu İl Başkanı olarak ben ve kurucu heyet olarak 4 arkadaşımız ile birlikte Adana il teşkilatını kurmak üzere görevlendirildik.

Görevlendirildiğimiz tarihten itibaren Adanalı vatandaşlarımızın çok büyük bir teveccühü ile karşılaştık. Hemen Toros caddesinde irtibat büromuzu kurarak teşkilatlarımızda görev almak isteyen hemşerilerimizle görüşmelere başladık.

Partimizde gönüllü olarak hizmet etmek isteyen hali hazırda yaklaşık 1750 kişilik başvuru bulunuyordu. Bu listedeki arkadaşlarımız ve bizimle görüşmek isteyen hemşerilerimizle görüşmeler yaptık.
Yaklaşık 20 yıldır siyasetin içerisindeyim, teşkilatların her kademesinde çalıştım bu nedenle bir teşkilatı kurmanın önemini ve kurucu il başkanı olmanın vebalini çok iyi bilenlerdenim. Çünkü geçmişteki siyasi tecrübem bana yanlış başlangıçların sonuçlarının çok ağır olduğunu gösterdi. Hatta yanlış başlangıçların izinin partinin siyasi hayatı boyunca devam ettiğini gördüm.

Bu nedenle Deva partisi adana il teşkilatını doğru kişilerle, doğru bir başlangıç ile kurmak için kurucu heyetimiz ile çok titiz bir çalışma yürüttük.

Bu çalışmalarımız sonucunda Adana’yı kucaklayacak, Adana’yı en iyi şekilde temsil edecek, her biri yaptığı işte en iyi veya en iyi olma yolunda ilerleyen hemşerilerimizden41 asil 20 yedek olmak üzere toplam 61 kişilik yönetimimizi kurduk.

Tecrübenin bilgeliği ile gençliğin dinamizmini harmanladık.

6 Şubat 2022 tarihinde 1. Olağan İl kongremizi çok coşkulu bir şekilde gerçekleştirdik. Adana il teşkilatı olarak Deva Partisinin Türkiye’deki en büyük kongrelerinden birisini başarı ile icra ettik. Deva Partisi olarak Türkiye genelinde 132000 üyemiz bulunuyor. Adana Olarak 5211 üyemiz var.

Adana Teşkilatı olarak Deva Partisinin üye sayısında 5. Büyük teşkilatıyız.

Deva Partisi olarak içi boş söylemlerle siyaset yapmanın karşısındayız. Kadrolarımızla, vizyonumuzla, plan ve projelerimizle siyaset yapıyoruz. Bu kapsamda iktidara geldiğimizde ilk 90 günde ilk 360 günde neler yapacağımızı detaylı olarak anlattığımız eylem planları hazırladık. Bu eylem planlarının ilki olan Tarım Eylem Planı bizzat sayın Genel Başkanımız Ali Babacan’ın katılımı ile Adana’da açıklandı. Bu çerçevede Deva Partisi olarak şimdiye kadar Tarım Eylem Planı, Yerel Yönetimler Afet Yönetimi Eylem Planı, Sosyal Politikalar Eylem Planı, Demokrasiye Geçiş Eylem Planı, Yarına Atılım Eylem Planı ve Ekonomi Eylem Planı hazırladık. Bu eylem planlarını 20’ye tamamlayacağız.

Sonuç itibari ile Deva Partisi 2 yıldır damla damla büyüyerek, tüm ülke sathında 81 İl teşkilatı, 708 ilçe teşkilatı, 132000 resmi üye sayısı ve gönüllüleri ile beraber bu Pazar seçim olsa hazır hale gelmiştir. Dün itibari ile partimizin 2. Kuruluş yıldönümünü büyük bir coşku ile kutladık.

Esnaf gezileri, ev ziyaretleri ile halkımızla bir araya geldik. Yaptığımız ziyaretlerde halkımızın bize olan ilgisini, alakasını, teveccühünü ve güvenini gördükçe Sayın Genel Başkanımız Ali Babacan’ın dediği gibi iyi ki Deva Partisini kurmuşuz diyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.