2020 Yılı Bizlere Neler Öğretti.♥️.♥️

2020 Yılı Bizler İçin çok zor yıl oldu.
Yeni bir dönem başlangıcı acı ve öğretici bir yıl oldu.Savaşlar, depremler, yangınlar, Kadın cinayetleri, Kovid 19
Tüm dünya da hepimiz için adeta bir dönüşüm yılı oldu.
2020 yılının bizlere kattığı en önemli nokta, Kendimizle başbaşa kalmayı öğrendik. Korkularımızla yüzleşmeyi sağladı.

Bu sadece Kovid-19 ile ilgili değil. Kısacası Dünyamızda her şeyde,adeta kaybetmekle sınavdan geçirilmiş olduk. insanlarla, mevkilerimizle, paralarımızla sınandığımız bir dönem oldu. En önemli nokta ise bizlerin egosu ve bencilliği oldu.

Aklımıza gelen ilk soru ise Kendimizden insanlığa bir şey katabildik mi? yoksa sadece kendimizi mi düşündük?
Bu gibi durumlar kendini çok basit ve küçük şeyler de gösterdi. bunları değerlendirdiğimizde ise ufacık gördüğümüz şeyler, bizlere adeta çok büyük sonuçlar doğurdular.

En başta Maskelerinizi takma zorunluluğu geldi. İçimizde ailelerini, yakınlarını, sevdiklerini, kaybedenlerimiz oldu. Çok büyük karmaların oluşturulduğu ve ödendiği bir yıl oldu 2020 yılı.

Şöyle de düşünebiliriz, Dünyamız insanoğlu için ayırdığı zamanı artık dolduruyor, çarkların yeniden döndüğü başa dönüldüğü bir döneme girmiş bulunuyoruz. Tıpkı kitaplarda okuduğumuz Kıyamet gününe benzettiğimiz bir zaman yaşıyor olduk. Aslında bu da çok korkulacak bir dönem değildir.

Bunlarla birlikte, yükseleceğiz, farkındalığa varacağız, bilinçleneceğiz. Bunun için hep birlikte farkındalık ve bilinç kazanmamız gerekiyor. Biz İnsanoğlu her şeyin daha iyi kıymetini bilmemiz için bazı olayları yaşamamız gerekiyor. acı çekeceğiz, canımız yanacak, yaşanan bunca acılar sonuç olarak, iyiliğimiz için olacak.

Çünkü bu yaşadığımız acılar bizim farklı olayları fark etmemize ve bunun sonucunda da duygularımızı kontrol etmeyi öğrenmenizi sağlayacaktır. Yaşadığımız bu acı olaylar tıpkı bir hamur gibi bizleri yoğuracak, her şey yeri gelecek üst üste olacak, yeri gelecek azar azar ve yavaş yavaş olacak, bazen de hepsi bir arada olacak ve bizler bu acılar içerisinde yoğrulup güçlenmemize sebep olacaktır.

Kendimizi bu kapalı sistemden dışarıya çıkmamızı sağlayabileceğimiz 2020 adeta bizlere toplum olarak bazı sınavlara tabi tutulmamızı sağladı, hem toplum olarak hem de ülkeler olarak hem de kişisel olarak. Sonuç olarak ta,
İçinde her duyguyu barındıran, eşi benzeri olmayan, bir yılla helalleşir iken, aslında Nerede, Nasıl, fedakarlıklar verdiğimizi hatırlamamızı öğrendik.

Kendi sınırlarımızı çizmeyi ve bu bu sınırları aşmamak için, kendimizi zorlamamak için elimizden ne geliyorsa yaptık.
2020 yılı bize çok şey öğretti.

En önemlisi ise elimizdekilerin kıymetini bilmemiz gerektiğini hatırlattı.
Sağlığımızın, ailemizin, değerlerimizin, sosyal hayatımızın değerini aslında ne kadar paha biçilmez olduğunu öğrendik. 2020 yılında özgürlüğümüzü planlarımızı hayallerimizi umutlarımızı birçok şeylerimizi kaybettik
Şimdi yeni bir yılın heyecanı yeni bir başlangıcın heyecanını yaşarken,

2021 YILI BAŞTA, TÜM İNSANLIĞA VE ÜLKEMİZE , BARIŞ , MUTLULUK ,HUZUR GETİRMESİ DİLEĞİYLE,
SİZ DOSTLARIMA VE SEVDİKLERİYLE BİRLİKTE, MUTLU, HUZURLU, SAĞLIKLI, NİCE GÜZEL BİR YIL DİLİYORUM. YENİ YILINIZ KUTLU OLSUN SEVGİLİ DOSTLARIM.. SEVGİLERİMLE.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir