Adana Fenerbahçeliler Derneği’ne Kınama!

Adana Fenerbahçeliler Derneği’ne tepki yağdı! Derneğin düzenlediği toplantılarda gazeteciler arasında ayrım yapılması, medya mensupları tarafından sert bir şekilde eleştirildi. Fenerbahçe Başkanı Ali Koç’un Divan Oteli’nde ve Başkan Adayı Aziz Yıldırım’ın Sheraton Oteli’ndeki toplantılarında, bazı gazetecilerin davet edilip diğerlerinin dışlanması büyük bir rahatsızlık yarattı.

Türkiye’de tüm dikkatlerin Fenerbahçe’nin 8-9 Haziran’da yapılacak Olağan Seçimli Genel Kurulu’na odaklandığı bu dönemde, Adana’daki toplantılara davet edilmeyen medya mensupları, Adana Fenerbahçeliler Derneği’ne yönelik tepkilerini dile getirdiler. Yerel Medya Güç Birliği Platformu tarafından yapılan açıklamada, kongre üyeleri ile yapılan toplantılara bazı gazetecilerin davet edilerek, diğer gazeteler, televizyon ve internet medyasının yok sayılmasının kabul edilemez olduğu belirtildi.

Açıklamada, “Gazeteleri ayırmak son derece çirkin bir yaklaşımdır. Kamuoyunun gözü, kulağı ve sesi olan medya kuruluşlarını kullanmak hiç kimsenin haddi değildir. Adana Fenerbahçeliler Derneği yöneticilerinin ayrımcı davranışlardan uzak durması ve basına eşit mesafede olması gerekmektedir,” denildi. Dernek yöneticilerinin bu ayrımcılığa son vererek, bundan sonra medyaya eşit davranmaları tek temennimizdir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir