Kıymetli İl Başkanım, İlçe Başkanlarım Teşkilatımızın Değerli yöneticileri Değerli Basın Mensupları Hepinizi en derin muhabbetlerimle selamlıyorum

Bugün Adanamız için, özellikle Yüreğirimiz için yeni bir başlangıç olacağına inandığımız bir gündür. Bu vesileyle Adanalı Hemşerilerimi kalbi muhabbetle kucaklıyorum.

Sevdamız Adana, önceliğimiz Adana diyerek başlattığımız siyasi yolculuğumuz bizi Adanalıların teveccühüyle önce TBMM’de Adanamızın temsilcisi olarak hizmet yürütmeye, ardından Adana’ya dair iyi olan ne varsa onun ardına düşerek şehrimizi, bize bu emaneti veren insanlarımıza olan sorumluluk duygumuzla hareket ederek bir hizmet dönemini Allah’a şükür Adanamıza kalıcı hale gelecek, insanlarımızın hayatına dokunacak şekilde tamamladık.
Adanalı Abdullah Torun’u Türkiye Büyük Millet Meclisin’de verdiği temsil görevini sürdürürken;
HALK’TAN, MİLLETTEN KOPMADIĞINI, ADANALI’NIN İSTEDİĞİ ANDA ULAŞABİLDİĞİ BİR MİLLETVEKİLİ OLDUĞUNU, MEŞRU OLAN HER İSTEĞİN OLUMLU SONUÇLANMASI ADINA GAYRET ETTİĞİNİ
SÖZ KONUSU ADANA’YA, ADANALIYA HİZMETSE BUNUN İÇİN NEREYE, HANGİ MAKAMA GİDİLECEKSE GİTMEKTEN ÇEKİNMEDİĞİNİ
AHLAKSIZCA HİÇ BİR İŞ VE İŞLEMİN İÇİNE GİRMEDİĞİNİ, SİYASİ MAKAMINI ZENGİNLEŞME ARACI HALİNE GETİRMEDİĞİNİ YANİ KISACA ; SİYASETİN TEK LİMANI AHLAK DİYEREK YOLA ÇIKTIĞINI VE SİYASİ HAYATI BOYUNCA DA BU AHLAKİ ÇİZGİDEN AYRILMADIĞINI BİLİR.

Adaylığımız gündeme geldiği andan itibaren aldığımız telefonlar, gördüğümüz teveccüh bunun bir eseridir.
Bugün sizlerle hiç bir zaman ayrılmadığımız, SADAKATİMİZİ BOZMADIĞIMIZ AHLAKLI SİYASET çizgimizin GÜCÜ ve ENERJİSİ ile ama YENİDEN REFAH PARTİSİ BAYRAĞI ALTINDA bir araya geldik.
SİYASETİ ibadet aşkıyla yapma inancını bize öğreten Rahmetli Erbakan hocamızdır. Biz böyle bir felsefenin insanlarıyız. Bu nedenle bizim sadakatimiz İbadet aşkıyla yaptığımız siyasetin TEK LİMANI OLAN AHLAK’DAN hiç ayrılmamak, sadakati bu limana göstermektir.
Yeniden Refah Partisi çatısı altında AHLAKLI BELEDİYECİLİK çağrısı ile devam edeceğimiz bu yeni dönemin Adanamıza, Yüreğirimize hayırlı olmasını cenabı hak’tan niyaz ediyorum. Bizleri muhabbetle karşılayan Yeniden Refah Partisi İl Başkanımıza, İlçe Başkanımzıa ve teşkilatlarımıza muhabbetlerimi sunuyorum. İnşallah Adana’dan “Ahlaklı Belediyecilik” örneğini Yüreğir’den bir Yıldız gibi tüm Türkiye’ye göstereceğiz. Bu nedenle YENİDEN REFAH PARTİSİ’NDEN YÜREĞİR BELEDİYE BAŞKAN ADAYI OLARAK HUZURUNUZA ÇIKTIM.

Sevgili Adanalılar

Yüreğir için hayallerimiz var!

Hepinizi bu hayale ortak olmaya davet ediyorum. Hizmet görmeyen Yüreğirliye sesleniyorum. Oy verip Başkan seçtiğin insan eğer mahallene, sokağına, ilçene hizmet etmiyorsa, değer kazandırmıyorsa bilesin ki senin ve çocuklarının geleceğinden çalıyordur.

Yüreğir’in bunca geniş alanlarına rağmen, yeni projeler için uygun sahasının olmasına rağmen Yüreğir’de bir Şehircilik başarısından bahsedilmiyorsa bu bir başarısızlık hikayesidir. Yüreğirli artık masala dönüşen bu hikayeden bıktı usandı. Bir siyasetçinin söylediği sözü hatırlıyorum; 20 yıl önce Adana’da Yüreğir’de bir mahalleye gitmiştim. Mahalle’de evler, sokaklar gerçekten yaşanacak halde değildi. Çukurlara düşe düşe girdik ve çıktık. Yirmi yıl sonra bir başka sebeple yine geldim, aynı sokaklar, aynı çukurlarla yüzleşince siyasetin kendisinden de utandım, diyordu. Şimdi elinizi vicdanınıza koyarak cevap verin! Yüreğir 20 yılda yaşanabilir bir ilçe’ye dönüştü mü? Planlı bir şehre dönüştü mü? Sokakları, caddeleri ne kadar değişti?

Seyhan Nehri akıyor, Yüreğirli nehre dahi bakamaz halde.

Peki bu Yüreğirlinin kaderi midir? Yoksa ihmal midir?
İşte biz bu ihmali bitireceğiz, Yüreğir’i hak ettiği değere, hizmete inşallah ulaştıracağız. Bu nedenle Yüreğir’de yaşayan, her siyasi partiye gönül vermiş insanımıza sesleniyorum. Bu seçim, Yüreğir’in Belediye seçimi. Türkiye’nin genel seçimi değil. O nedenle eğer Yüreğir’e sevdalıysna, yaşadığın yeri değerli hale getirmek istiyorsan, yaşanabilir bir ilçem olsun diyorsan o zaman derdimiz ortak. Derdimiz ortaksa çaresi elbirliği yaparak bu derdi bitirmektir.

Genel seçimde hangi partiye oy vermiş olursanız olun ama yerel seç.imde beldenize hizmet edeceğine inandığınız insana oy verip yetkilendirirseniz ilçeniz hizmet görür. Geçmişte TOKİ konutlarının İlçemize gelmesi adına verdiğimiz hayırlı hizmetin bugün Yüreğir’in dönüşümünün ana eksenini teşkil ediyor olması bizim ne kadar doğru bir adım attığımızın da işaretidir. Daha yapacak çok işimiz var. Yüreğir hizmete susamış, Yüreğir yeni projeler bekliyor. İnşalalh bu hizmetleri hep beraber yapacağız.
Yeniden Refah Partisi olarak girdiğimiz bu seçimyarışında başarılı olacağımıza inanıyorum. Çünkü Adana’yı, Yüreğiri tanıyorum. Yüreğirliyi tanıyorum. Söylenecek sözümüz var
Yüreğir için hayallerimiz var!

Çıktığımız bu kutlu yolda Allah bizi mahcup etmesin.

Abdullah Torun
Yeniden Refah Partisi Yüreğir Belediye Başkan Adayı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir