"Kum Zambağı" Filmi Vizyona Giriyor

“Kum Zambağı” Filmi Vizyona Giriyor

Çekimleri Adana’da tamamlanan “Kum Zambağı” filmi, 5 Temmuz’da vizyona girecek. Ana çekim lokasyonu, Yumurtalık Lagünü Milli Parkı olan film, Adana’nın tanıtımı açısından da büyük önem taşıyor.

Başrollerini Mert Turak ve Özge Borak’ın üstlendiği, Orhan Kılıç, Tuncay Çağıl ve Murat Ercanlı’nın da rol aldığı “Kum Zambağı”; duygusal bir dram ve unutulmaz bir aşk hikayesini anlatırken, Yumurtalık Lagünü’nün muhteşem görüntülerini izleyicilere sunuyor. Filmin yönetmeni ve senaristi Mehmet Demir Yılmaz, yapımcılığını ise Koz Yapım Görsel Sanatlar üstleniyor. Filmin dağıtımını A90 Pictures yapacak.

Çekimler Yumurtalık’ta Yapıldı

Merkeze 55 km, Yumurtalık ilçesine yaklaşık 30 km ve Karataş’a 35 km uzaklıkta olan Yumurtalık Lagünü Milli Parkı, Seyhan ve Ceyhan Nehri’nin taşıdığı alüvyonların birikmesi sonucu oluşmuş 17 bin hektarlık bir alana yayılıyor. Tatlı ve tuzlu su bataklıkları, sazlıklar, kumul alanlar, ıslak çayırlar ve geniş çorak düzlükleriyle birçok canlı türüne ev sahipliği yapıyor.

Filmin fragmanı, Yumurtalık Lagünü’nün görsel zenginliğini yansıtıyor ve 5 Temmuz’da gösterime girecek olan film, sıradışı bir aşk hikayesini farklı bir pencereden izleyicilere sunmayı hedefliyor. Kum Zambağı çiçeğinden ilham alınan film, Yumurtalık Lagünü’nden görsel zenginlikler sunuyor.

Filmin Konusu

“Kum Zambağı”, Yunus ile karısı Afife’nin hüzünlü öyküsünü anlatıyor. Yunus, yıllarca beklediği ve adeta kutsayarak sevdiği Afife’ye derin bir aşkla bağlıdır. Eski kocasından gördüğü eziyetler sonrası yeni bir yuva arayan Afife, Yunus’a anlaşmalı bir evlilik teklif eder. Anlaşma gereği, Yunus Afife’yi kendisini sevmesi için zorlamayacak; Afife de aynı çatı altında, Yunus’un yanında olacaktır. Yunus ve Afife bu anlaşmaya uyabilecek midir?

Film, zarafeti ve narinliği ile bilinen ve nesli tükenme tehlikesiyle karşı karşıya olan Kum Zambağı çiçeğinden ilham alıyor ve izleyicilere görsel zenginlikler sunuyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir