ANTALYA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİNDE BAĞIŞ ADI ALTINDA KİMLER KAZANÇ SAĞLIYOR

ANTALYA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİNDE BAĞIŞ ADI ALTINDA KİMLER KAZANÇ SAĞLIYOR

Bu yıl ilki düzenlenecek olan Yörük Türkmen Festivali için ummalı bir çalışma yapılıyor. Büyük bir alan içerisinde Yörük çadırlarının kurulduğu, atlı spor gösterilerinin yapılacağı ve ayrıca değerli isimlerin protokolde yer alacağı kıymetli bir etkinlik olacak. Her şey buraya kadar çok güzel.

Zira unutulmaya yüz tutmuş Yörük kültürümüzün gelecek nesillere aktarılması mühim. Lakin bağış adı altında istenen paralar kafa karıştırıyor.

Festivalde Büyükşehir Belediyesi tarafından ilan edilmek ve kuşağı bağlanmak suretiyle kiralık Hanım Ağa/Türk Dünyası Hatunu/İl Hatunu aranıyor.

Adaylardan 2 Milyon TL gibi rakamlar talep ediliyor. Kısaca parayı veren yörenin Hanım Ağası/İl Hatunu ilan edilecek. Kimi adaylar meblağın yüksek olmasından, kimi adaylar ise Hanım Ağalık/İl Hatunluğu unvanının para karşılığı satılmasına tepki göstererek teklifi reddettiler. Sonrasında ise bir kadın talep edilen bu parayı verdi ve unvanı kiraladı.

Fakat bu kadın ne yöremizin kadını ne de bir Yörük kadını değil. Kendileri Kırgızistanlı ve Türkçe dahi bilmeyen bir kripto para tüccarı. Antalya Büyükşehir Belediyesi bu tercihiyle hem yöre kadınlarını hem de yörük kadınlarını alaşağı etti. Bağış adı altında alınan paraya gelince, kimse bu paranın kimin cebine gireceğini bilmiyor. Çünkü kanunen hiç bir belediye bu tip bir bağış alamaz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir