Bekir SütcüBekir Sütcü

AOSB 4. İLAVE ALANDA ALTYAPI BAŞLIYOR

Coğrafi konumu, katılımcılarına sunduğu imkanlar ve lojistik avantajlarıyla cazibesini her zaman zirvede tutan Adana Organize Sanayi Bölgesi (AOSB) 4. Genişleme alanında altyapı çalışmalarına başlanıyor. AOSB tarafından yapılan duyuruda; altyapı ve yol yapım işinin teklif birim fiyat usulü ile ihale edileceği bildirildi.

İşin detaylarına ilişkin bilgi verilen duyuruda ihalenin; Elektrik Dağıtım Şebekesi ve Dağıtım Merkez Binaları, Doğalgaz Dağıtım Şebekesi, Kullanma Suyu/İçme Suyu Dağıtım Şebekesi, Atıksu Toplama ve Deşarj Şebekesi, Yağmursuyu Toplama ve Deşarj Şebekesi, Harici Yangın Hidrant Şebekesi ve Yangın Suyu Deposu, Beton Yol, Yol Aydınlatma Şebekesi, İletişim Altyapı Şebekesi ve Dere Islahını kapsadığı kaydedildi.

23 KASIM’A KADAR TEKLİF TOPLANACAK

Tekliflerin 23 Kasım 2022 tarihi saat 14.00’e kadar Adana Hacı Sabancı OSB Bölge Müdürlüğü’ne verilebileceğinin belirtildiği duyuruda, ihale dokümanının Adana Hacı Sabancı OSB Bölge Müdürlüğü’nde 3 Ekim 2022 tarihinden itibaren görebileceği ve 25.000,00 TL.(+KDV) karşılığı aynı adresten CD ortamında temin edebileceği bildirildi.

RAKAMLARLA AOSB

AOSB Yönetim Kurulu Başkanı Bekir Sütcü, 566 parselde,  1600 hektarlık alanda   %100 doluluk oranı ile hizmet verdikleri bölgede, 600 hektar OSB 3. İlave alanının kamulaştırmasının devam ettiğini, 100 hektarlık OSB 4. İlave alanında altyapıya başlanacağını belirterek, “Bunun yanı sıra 3.448 hektarlık 5. İlave alanı için yer seçimi çalışmaları devam etmektedir” dedi.

Tüm bu süreçler sonrasında bölgenin  5.750 hektarlık alanda faaliyet göstereceğine vurgu yapan AOSB Yönetim Kurulu Başkanı Bekir Sütcü, bölgede hali hazırda 32’si yabancı sermayeli  480 firmanın bulunduğunu ifade etti.

Başkan Sütcü, ISO ilk 500’de  15, ISO ikinci 500’de  20, TİM 1000’de ise  firma sayısının 15 olduğunu, bölgede Metal, Kauçuk ve Plastik, Tekstil, Kimya, Gıda başta olmak üzere toplamda 21 farklı sektörün yer aldığını bilirdi.

2022’DE BÖLGEYE 11 YATIRIMCI GELDİ.

2022 yılında bölgeye 11 yatırımcının geldiğine vurgu yapan AOSB Yönetim Kurulu Başkanı Bekir Sütcü,  yaklaşık 40 binin üzerinde çalışan ile Türk sanayisine hizmet verildiğini kaydetti.

6 AYDA YATIRIM TUTARI YAKLAŞIK 852 MİLYON TL

2022 yılı ilk 6 aylık dönemde bölgede Teşvik Belgeli Toplam Yatırım Tutarının  

851.443.717 TL  olduğunu belirten Başkan Sütcü, “2021 yılı verilerine baktığımızda adana ili toplam ticaret hacminin %70’i bölgemizden sağlanırken dış ticaret hacmimiz yaklaşık1.7 milyar $ olmuştur” dedi.

AOSB Yönetim Kurulu Başkanı Bekir Sütcü, 29 Mart 1973 tarihinde Bakanlar Kurulu kararıyla kurulan, ilk müteşebbis heyeti 21 Nisan 1977’de oluşturulan, 1983’te temeli atılan, arsa satışlarına 1990 yılında başlanan ve ilk bacaları 1992 yılında tütmeye başlanan bölgeye emek verenleri de yad ederek şöyle devam etti:

“Bölgenin bugünlere gelmesinde emeği geçenleri  her zaman minnetle anıyoruz. Tarıma elverişli olmayan alanda yapılan doğru yer seçimi ile bugün genişleme imkanı bulabiliyor ve bu sayede bölge ve ülke ekonomimize katkı sunabiliyoruz. Bu çalışmalarımızda başta değerli Valimiz Sn. Süleyman Elban olmak üzere tüm kamu kuruluşarının desteğini arkamızda görmekten ayrı bir güç alıyoruz. Bu vesileyle bölgemizin gelişimine katkı sunan ve tüten her bacada emeği geçenlere yönetim kurulum adına teşekkür ediyorum.”

Başkan Sütcü, altyapı çalışmalarına başlanacak olan 4. İlave alanda da her zaman olduğu gibi yatırımcılarına kesintisiz ve sorunsuz üretim imkanı sunma çabasında olacaklarını sözlerine ekledi.

HABER FOTOĞRAF DİLEK AKIN

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Paylaş
Bağlantıyı kopyala