Bozdoğan DerneğiBozdoğan Derneği

Adana Milletvekili Ayhan Barut, Bozdoğanlar Derneği’ni Ziyaret Etti

Bugün, Adana Milletvekili Ayhan Barut, Bozdoğanlar Derneği’ni ziyaret ederek derneğin faaliyetleri hakkında bilgi aldı. Dernek, 2010 yılında kurulmuş olup, Adana genelinde Bozdoğanlar Kültürünün yaşatarak daha geniş kitlelere yaymak amaçıda olduğunu vurgulandı.

Toplantıda, dernek başkanı Ozan Bozdoğan tarım sektöründeki zorlukları dikkat çekti. Geçmişte susuzlukla mücadele eden köylülerden bir örnek vererek, emek ve masrafla su getirerek tarımı geliştiren birinin başarılı hikayesini paylaştı. Ancak, tarım sektörünün karşılaştığı zorluklar ve özellikle geçmişte beyaz sinek sorunu yaşandığını vurguladı.

CHP ADANA MİLLETVEKİLİ AYHAN BARUT .BOZDOĞANLAR DERNEK BAŞKANI OZAN BOZDOĞAN VE SKK BAŞKANLARI
CHP ADANA MİLLETVEKİLİ AYHAN BARUT .BOZDOĞANLAR DERNEK BAŞKANI OZAN BOZDOĞAN VE STK BAŞKANLARI

Bozdoğanlar Derneği, Türkiye genelinde 7 milyon Bozdoğan’ın bulunduğunu belirtiler ve Adana’da bu sayının yüksek olduğuna vurgusu yapıldı. Dernek, sivil toplum kuruluşlarına ve meslek odalarına düzenli ziyaretler gerçekleştirerek tarımın önemine dikkat çektiler.

Ayrıca, uzun yıllar CHP Adana Milletvekili Ayhan Barut Ziraat Mühendisleri Odası başkanlığı yapmış ve şuan TBMM tarım komisiyonında göevini belirterek , tarımın yanı sıra sivil toplum faaliyetlerine değinerek, derneği ziyaret etmekten memnuniyet duyduğunu ifade etti. Barut, derneğin çalışmalarını desteklediğini belirterek, tarımın ülke ekonomisi için kritik bir rol oynadığını vurguladı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir