Kars Bağımsız Belediye Başkan Adayı Ayhan Bilgen

Ayhan Bilgen: Kars’ta Kayyum Kararına Karşı Çıkışı ve Ötüken Senger’e Açık Çağrısı”

Kars Bağımsız Belediye Başkan Adayı Ayhan Bilgen, şehirde yapılan üç farklı ankette de %75’in üzerinde bir kesimin kayyum atanmasına karşı olduğunu belirtti. Bu rakamların, Kars halkının kayyum atanmasını haksızlık ve iradelerine yapılmış bir müdahale olarak gördüğünü gösterdiğini vurguladı. Bilgen, Kars’ı geçmişte yönetmiş bir partinin adayının Karslılar gibi düşünüp düşünmediğini sorguladı ve MHP seçmeninin bile kayyum atanmasının haksız olduğunu düşündüğünü ifade etti.

Ötüken Senger’e yönelik açık bir çağrıda bulunan Bilgen, kendisine iki net soru yöneltti. İlk olarak, kayyum atanmasını ve kendisinin görevden alınmasını, ayrıca MHP’li meclis üyelerinin de dahil olduğu belediye meclisinin görevden alınmasını doğru bulup bulmadığını sordu. İkinci olarak da, Senger’in vicdanı, ahlakı ve akademik kariyeri gereği bu konuda ne düşündüğünü ve bunu nasıl açıkladığını merak ettiğini dile getirdi.

Bilgen, kriminal bir durum olmamasına rağmen belediye başkanının ve meclis üyelerinin görevden alınmasının demokrasiye vurulmuş bir darbe olduğunu belirtti. Ayrıca, belediye meclisinden uzlaşma ile kararlar alınırken Karslıların iradesinin yokmuş gibi davranılmasının ciddi bir haksızlık olduğunu vurguladı.

Son olarak, Bilgen, polemik yapma niyetlerinin olmadığını ve teşekkürlerini sunmayı sürdüreceklerini belirtirken, siyasetçilerin sözlerinin muhatabı olduklarını ve demokrasiye inanan bir belediye başkan adayının MHP’nin meclis üyelerinin görevden alınması konusunda nasıl bir tavır sergilediğini sorguladı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir