Süper Lig garantileyen BETA Enerji finalde Pamukkale ile

BETA ENERJİ ADANA ENGELLİLER SÜPER LİGDE FİNALDE PAMUKKALE İLE KARŞILAŞACAK

Tekerlekli Sandalye Basketbol 1. Ligi B Grubu’nda mücadelesini namağlup tamamlayan ve Süper Lige yükselme play-off maçlarında da üstünlüğünü koruyan BETA ENERJİ Adana Engelliler Spor Kulübü, Süper Lig’e yükselmeye hak kazandı.

Yarı final maçlarında Batman Engelliler Spor Kulübü’nü iki maçta da mağlup ederek adını finale yazdıran BETA ENERJİ Adana Engelliler Spor Kulübü, finalde Denizli Pamukkale Engelliler ile 22 Nisan’da Ankara’da karşılaşacak.

Kulübün antrenörü İlker Yenigün, Batman’da aldıkları galibiyetle Süper Lige yükselmenin mutluluğunu yaşadıklarını belirterek, sporcuları başta olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür etti. Yenigün, “Çok çalışarak Süper Lige ulaşmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Yıllar sonra yeniden Adana’yı Süper Lige çıkarmış olmanın gururunu yaşıyoruz. Şimdi ara vermeden çalışarak son maçımızı bekliyoruz. Finaldeki rakibimizi yenerek belki de erişilmesi güç bir başarıya imza atacağız.” dedi.

BETA Enerji Adana Engelliler Spor Kulübü Başkanı Gürsel Kocatürk ise, yaklaşık 11 yıl sonra layık oldukları Süper Lige döndükleri için çok mutlu olduklarını ifade etti. Kocatürk, “Bize 2 yıldır desteklerini esirgemeyen BETA Enerji Yönetim Kurulu Başkanı Mert Dağsuyu ve BETA ailesine, Genel Müdür Ahmet Ünal’a, ayrıca bize yardımcı olan Büyükşehir, Seyhan, Çukurova, Yüreğir ve Sarıçam Belediyelerine kulüp yönetimi olarak çok teşekkür ederiz. Teknik ekibime ve oyuncularıma güvenim tam. Finaldeki rakibimiz Pamukkale’yi de yenmek tek hedefimiz.” şeklinde konuştu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir