BTP Lideri Hüseyin Baş'tan Petrol AçıklamasıBTP Lideri Hüseyin Baş'tan Petrol Açıklaması

BTP Lideri Hüseyin Baş’tan Petrol Açıklaması

“Hazine üzerinde oturan dilenci gibiyiz ”BTP Genel Başkanı Hüseyin Baş’tan Türkiye’nin petrol varlığı üzerine açıklamalar…Bağımsız Türkiye Partisi (BTP) Genel Başkanı Hüseyin Baş Türkiye’de petrol var mı, yok mu tartışması üzerine önemli değerlendirmelerde bulundu.

Sosyal medya hesabı üzerinden paylaşım yapan BTP lideri “Hazine üzerinde oturan dilenci gibiyiz” dedi.‘ Manisa’nın Salihli ilçesinde bir zeytin bahçesini sulamak için açılan sondaj kuyusundan petrol fışkırdı. TPAO yetkilileri inceleme yapmak için kuyudan numune aldı.’ Haberini alıntılayan Hüseyin Baş, yaptığı paylaşımda;‘

Ülkemizde bilinen petrol rezervi 370 milyon varil. Tahmini petrol rezervimiz 8 milyar varil. Hazine üzerinde oturan dilenci gibiyiz.’ ifadelerini kullandı.

İnşallah petroldür !BTP Liderinin petrol konusunda daha sonra yaptığı paylaşım da şu şekilde;‘Bizde petrol yokmuş! Ama onlarda var. O yüzden ithal ediyoruz. Mesela ithalat yaptığımız, petrolü olan! bazı ülkeler; Kolombiya (inşallah petroldür), İsrail, Yunanistan, Bulgaristan, İsveç, Fransa, İspanya, Romanya, Hollanda ’“Hakkınızı yiyenlerin konforunu muhafaza etmeye çalışmayın ”BTP Genel Başkanı Hüseyin Baş bu paylaşımlarının ardından vatandaşa da dikkat çekici bir çağrıda bulundu.

BTP Lideri sosyal medya üzerinden yaptığı açıklamada, “Hayatınız, hayatınız boyunca ulaşamayacağınız imkanlara sizin hakkınızı yiyip ulaşan insanların konforlarını muhafaza etmeye çalışmakla geçmesin. Üzülürsünüz” ifadelerini kullandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir