Bursa Kestel’de Rantçılar neler yapı

RANTÇILAR KESTEL’i Mİ PARSELLEDİ? KESTEL’DE NELER OLUYOR! KESTEL’DE NELER OLUYOR VİLLALAR KAÇAK MI ?

Bursa Kestel’e bağlı Derekızık mahallesi sınırları içerisinde kendisine söz verildiğini iddia ederek, yurtdışından gelecek misafirlerini ağırlayacak bir yer yapan ve daha sonrasında Kestel Belediyesi tarafından yıkılan yerin sahibi Yakup Yamaç’la gündeme gelen ilçede sular durulmuyor.

Konuyu yargıya taşıyan Yakup geçmişte yaptığı açıklamada Kestel’de yıkılan villasıyla ilgili AK Parti’li Belediyeci Önder Tanır’la adalet karşısında hesaplaşacağını ifade etmiş, “Benden villa yapabilmem için bağış istedi. Belediyeye 20 bin tl ve yardımcısı Haluk Kürel’e de 30 bin euro borç para verdim. Ancak geri ödemedi.

Türk yargısına güveniyorum, bu işin peşini bırakmayacağım” demişti. Hatırlanacağı gibi Almanya’da yaşayan iş insanı Yakup Yamaç (49), Bursa’nın Kestel ilçesinde yaptırdığı villasının yıkımı ile alakalı AK Parti’li Kestel Belediye Başkanı Önder Tanır ve Yardımcısı Haluk Kürel’i Cumhuriyet Savcılığı’na şikayette bulunmuştu. Şimdi de Kestel Belediyesi’nin kaçakla mücadelesini eleştirilen Önder Tanır’ın, Ankara yolu üzerinde bir firmaya ait olan işyerinin 1 katının kaçak olmasına rağmen yıkılmadığını, göz yumduğu ifade ediliyor.

Ağlaşan Mahallesi’nde tarla vasfındaki bir araziye 3 tane yüzme havuzlu kaçak villa yapıldığını, kaçağın tespit edilmesine rağmen hiçbir cezai işlemin yapılmadığını, belediyenin suç işlediğini vatandaşlar tarafından iddia edildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir