ÇED Anne Temalı Şiir Yarışması Sonuçları Açıklandı

Çukurova Edebiyatçılar Derneği, geleneksel hale getirdiği “Anne” temalı şiir yarışmasının sonuçlarını duyurdu. Dernek Başkanı Halise Tekbaş’ın yaptığı açıklamaya göre, jüri üyelerinin değerlendirmesi sonucunda dereceye giren şairler belirlendi.

Yarışmanın birincisi Erzurum’dan katılan Hakan İlhan oldu. İkincilik ödülü Samsun’dan katılan Ahmet Çukur’a, üçüncülük ise Adana’dan katılan Musa Fıstık’a layık görüldü.

Mansiyon ödülüne değer görülen eserler arasında ise Isparta’dan Fatma Uçarlar’ın “Anne” adlı şiiri, ÇED Özel Ödülü’nü kazandı. Ankara’dan Murat Haydaroğlu ise “Annem” adlı şiiriyle Muzaffer İzgü Özel Ödülü’ne layık görüldü.

Çukurova Edebiyatçılar Derneği Başkanı Tekbaş, yüksek katılım oranının sevindirici olduğunu belirtirken, “Türk edebiyatına katkı koymak ve yeni nesillere yolu açmak için birçok faaliyetler içinde en önemlisi annelerimize içimizdeki sevgi ve duygularımızı şiirle anlatarak büyük keyif almaktayız. Çünkü cennet annelerin ayakları altında. ÇED olarak Türkiye’de bir ilki başlatarak yitirdiğimiz ‘Anne’ye özlemlerimizi anlatmaktır. ‘Anne’ye olan bitimsizliğimizi, özlemlerimizi şiirle dile getirmektir. Yüzlerce şairin katıldığı yarışmada dereceye girenleri kutluyorum. Birbirinden değerli katılımcılara gösterdikleri ilgi ve alakadan ötürü şükranlarımı sunuyorum.” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir