Çukurova Gazeteciler Cemiyeti (ÇGC) Başkanı ve Türkiye Gazeteciler Federasyonu Başkan Vekili Cafer EsendemirÇukurova Gazeteciler Cemiyeti (ÇGC) Başkanı ve Türkiye Gazeteciler Federasyonu Başkan Vekili Cafer Esendemir

ÇGC’den üniversite öğrencilerine burs desteği

Çukurova Gazeteciler Cemiyeti, üyelerinin şehir dışında dört yıllık üniversite okuyan çocuklarına imkânları ölçüsünde burs desteği vermeye başladı.

Türkiye Gazeteciler Federasyonu (TGF) Başkan Vekili ve Çukurova Gazeteciler Cemiyeti (ÇGC) Başkanı Cafer Esendemir, bu uygulamayla; ekonomik krizin bütün ülkeyi sarstığı bir dönemde özellikle emekli maaşlarının yetersizliği yüzünden çocuklarını okutmakta zorlanan cemiyet üyelerine destek sağlamayı amaçladıklarını vurguladı.

Çukurova Gazeteciler Cemiyeti’nin üyelerini bilgilendirici ve eğitici çalışmalar yapmasının yanı sıra çocuklarının eğitimine de büyük önem verdiğini dile getiren Esendemir, “Üyelerimizin şehir dışında dört yıllık üniversite okuyan çocuklarına bütçemizin el verdiği oranda burs desteği sağlamaya başladık. İyi günde, kötü günde, hastalıkta ve sağlıkta her zaman yanında olduğumuz ve sorunlarıyla yakından ilgilendiğimiz üyelerimizle bundan önce olduğu gibi bundan sonra da dayanışma içerisinde olacağız. Önümüzdeki yıllarda yine bütçemizin el verdiği oranda daha fazla üniversite öğrencisine destek sağlamayı hedefliyoruz. Burs verdiğimiz öğrencilerin derslerinde başarılar diliyor, üniversiteyi bitirip diplomalarını aldıktan sonra da verimli bir çalışma hayatı temenni ediyoruz” dedi.

YÖNETİM KURULU

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir