AFAD ve Jandarma Arama Kurtarma ekiplerinden 37 uzman personelin yürüttüğü çalışmalar sonucunda Uzman Çavuş Ali Özdemir'in naaşına ulaşıldı.

Çığ Altında Kalan Askerlerimiz

Milli Savunma Bakanlığı’ncade Hakkari’de kardan kapanan yolun açılması için yürütülen çalışmalarda çığ altında kalan 2 askerden birini şehit olduğu, diğerini arama- kurtarma çalışmalarının devam ettiği açıklandı.

Bakanlıktan yapılan yazılı açıklamada Hakkari /Şemdinli bölgesinde bulunan bir üs bölgemizin kar nedeniyle kapalı yolunun açılması için yürütülen çalışmalar sırasında çığ düşmesi sonucu 2 personelimiz çığ altında kalmıştır.

Hakkari’nin Şemdinli ilçesinde, çığ altında kalan askerin cansız bedenine ulaşıldı. Şehit sayısı 2’ye yükseldi.

Bir personelimiz yaralı olarak Yüksekova Devlet hastanesine kaldırılmış, bir personelimizi arama/kurtarma çalışmaları devam etmektedir. 

Çığ Altında Kalan Askerlerimiz Yaralanan personelimiz Yüksekova Devlet Hastanesinde yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak 26 Aralık 2020 tarihinde şehit olmuştur olmuştur. 

Kayıp askerinde cansız bedenine 28.12.2020 tarihin de ulaşıldı.

Hakkari’nin Şemdinli ilçesinde 2 gün önce yaşanan çığ sonrası kayıp olan askeri personeli arama kurtarma çalışmalarına günün ağarması ile yeniden başlandı.

AFAD ve Jandarma Arama Kurtarma ekiplerinden 37 uzman personelin yürüttüğü çalışmalar sonucunda Uzman Çavuş Ali Özdemir’in naaşına ulaşıldı.

AFAD ve Jandarma Arama Kurtarma ekiplerinden 37 uzman personelin yürüttüğü çalışmalar sonucunda Uzman Çavuş Ali Özdemir'in naaşına ulaşıldı.
çığ altında kalan 2 askerden birini şehit olduğu, diğerini arama- kurtarma çalışmalarının

Çığ bölgesinden alınan Özdemir’in cenazesi törenle memleketi Kahramanmaraş’a uğurlanacak.

Üs bölgesinin kardan kapanan yolunu açma çalışmaları sırasında düşen çığda şehit sayısı 2’ye yükselmiş oldu. 

Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu olayda hayatını kaybeden aziz şehidlerimize Allah’tan rahmet, kederli ailelerine, Türk Silahlı Kuvvetleri ile asil milletimize başsağlığı ve sabır dileriz” denildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir