ÇUKUROVA SİFED YÖNETİM KURULU-BAŞKAN BERMAN MANTI

ÇUKUROVA SİFED, Bölgesel Kalkınma İçin Yeni Projeler Geliştiriyor

Çukurova Sanayi ve İş Dünyası Federasyonu (ÇUKUROVA SİFED), Adana ve Mersin’in kalkınması için yeni projeler geliştiriyor. Federasyonun Yönetim Kurulu Başkanı Berman Mantı, bölgenin her alanda yeni atılımlar için ciddi çaba sarf etmesi gerektiğini vurguladı.

Başkan Mantı, Adana’daki yönetim kurulu toplantısında, hayata geçirmeyi planladıkları projeleri duyurdu. Bu projeler arasında, bölgenin markalaşması için önemli adımların atılacağını belirten Mantı, Adana ve Mersin’in her alanda öne çıkması için mücadele edeceklerini ifade etti.

Çukurova Bölgesi’nin Türkiye’nin Ortadoğu’ya açılan kapısı konumunda olduğunu belirten Mantı, lojistik, sanayi, tarım, ticaret, enerji, hizmet sektörü ve turizm gibi birçok alanda geniş potansiyele sahip olduğunu vurguladı.

Başkan Mantı, Marmara Bölgesi’nin alternatifi olan Adana ve Mersin’in yeni bir ivme kazanması gerektiğini ve bu nedenle yeni bir oluşumun şart olduğunu dile getirdi. Yönetim kurulu üyeleri arasında görev bölümü yapılarak yeni projeler geliştirildiğini belirten Mantı, amacın bölgesel ve toplumsal kalkınmaya öncülük etmek ve bölgeyi ulusal ve uluslararası platformlarda tanıtmak olduğunu söyledi.

Başkan Mantı, Adana ve Mersin’in ortak bir geleceği inşa etmek zorunda olduğunu vurguladı.

ÇUKUROVA SİFED-YÖNETİM KURULU

ÇUKUROVA SİFED Tarafından Geliştirilen Yeni Projeler:

  1. Şirket: Şirketlerin Uyum Süreçleri, Networking, İhracat/E-İhracat, Çukurova Marka Zirvesi.
  2. Bölge: Bölgesel Kalkınmaya Yönelik Stratejik Söylem-Eylem Planı, Bölgesel Kültürel ve Turistik Değerlerin Keşfedilmesine Yönelik Çalışmalar, Tarıma Yönelik Çalışmalar.
  3. Kadın: Kadın İstihdamına ve Girişimciliğine Destek Protokolleri, Kadın Girişimcilere Ulusaldan Kadın Girişimci Mentör Atanması, Kadın Meslek Envanteri.
  4. Gençlik: Üniversite Gençliği (ÜNGE) Kurulması.
  5. Think-Tank: Çukurova Proje Çalıştayı.

ÇUKUROVA SİFED Yönetim Kurulu Başkanı Berman Mantı, proje çalışmaları kapsamında merkezi yönetimin yanı sıra milletvekilleri, valilikler, belediye başkanları, sivil toplum kuruluşları ve sektör paydaşlarıyla sürekli bir diyalog içinde olacaklarını belirtti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir