ŞİMDİ SORMAK LAZIM 8 MART DÜNYA KADINLAR GÜNÜ GERÇEK ANLAMDA KUTLANIYORMU?
Edibe Gülnar’ın”8 MART DÜNYA KADINLAR GÜNÜ” Mesajı

8 MART DÜNYA KADINLAR GÜNÜ : Benim ülkemde kadınlar her zaman amaçlarından saptırılmış acıma duygularıyla yönlendirilmiş bir sembolize örneğidir..

Oysa dünyadaki gelişmiş ülkelerin kadın sembolizesi güçlendirilmiş kadın profili çizmiştir..

Benim Kadınlarım bu ülkede ne kadar güçlü durmaya çalışırsalar hep örf adetler ve geleneksel gidişata ayak uydurmuşlardır..

Toplumun ağır baskıları bile kendi özgürlüğündeki kısıtlanmış yasaklardaki engellere takılarak kadın cinayetleri şiddet ve tacizin yoğunluğundaki ezilmişlik sendromuna yakalanmışlardır..

Edibe Gülnar'ın''8 MART DÜNYA KADINLAR GÜNÜ''Mesajı
Edibe Gülnar’ın”8 MART DÜNYA KADINLAR GÜNÜ”Mesajı

Eğitimli ekonomik özgürlükleri olan kadınların sadece kimlik göstergesi olarak kalıp iç dünyalarındaki feryatlarını duymayanların otağında bazı şiddete kendi güçlerinde bile boyun eğenler olarak durmuşlardır ..Birde bunlara ezilen ekonomik özgürlükleri olmayan sahipsiz kadınları eklersek durumun vahim olduğunu görebiliriz..

ŞİMDİ SORMAK LAZIM 8 MART DÜNYA KADINLAR GÜNÜ GERÇEK ANLAMDA KUTLANIYORMU?İlk önce iyileştirme yapılarak bu sağlanmalıdır meydanlara çıkıpta KADINA ŞİDDETE HAYIR !
Edibe Gülnar’ın”8 MART DÜNYA KADINLAR GÜNÜ”Mesajı

Burada tek şiddeti erkekler uyguluyor diyemem..Aile bireyleri bastırılmış duygular ve toplumsal utançıda ekleyebilirim..Kadına Yapılan şiddeti önleyecek yasaların da çok ağır olmaması ve çok acıdır ki kadınları öldüren hapislere düşen erkeklerin kader mahkumları tarafından cezalandırılması da diğer acı bir gerçektir..

ŞİMDİ SORMAK LAZIM 8 MART DÜNYA KADINLAR GÜNÜ GERÇEK ANLAMDA KUTLANIYORMU?

İlk önce iyileştirme yapılarak bu sağlanmalıdır meydanlara çıkıpta

KADINA ŞİDDETE HAYIR ! demek değildir kutlamak ……

(Güzellikleri göremeyen toplumlar kendi kötülüklerin esiridir)

Edibe Gülnar 🌺
One thought on “Edibe Gülnar’ın”8 MART DÜNYA KADINLAR GÜNÜ”Mesajı”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir