Engellilerin Siyasete Katılımlarının Güçlendilmesi ÇalıştayıEngellilerin Siyasete Katılımlarının Güçlendilmesi Çalıştayı

Adana’da Gerçekleşen Engellilerin Siyasi Katılımını Güçlendiren Çalıştay Büyük İlgi Çekti

UDİMED/ ADANA-Adana, 25 Kasım 2023 – Engelli Hakları Federasyonu tarafından düzenlenen “Engellilerin Siyasete Katılımlarının Güçlendilmesi Çalıştayı”nın ikincisi, büyük bir katılım ile Adana’da gerçekleşti. Seyhan Belediyesi Yaşar Kemal Kültür Merkezi Mehmet Akif Ersoy Salonu’nda düzenlenen etkinlik, Adana il yöneticilerinden tutun da siyasi parti temsilcilerine, sivil toplum kuruluşlarının temsilcilerinden belediye başkan adaylarına kadar geniş bir katılımcı kitlesiyle büyük ilgi gördü.

Çalıştay, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı. Engelli Hakları Federasyonu Başkanı Cemalettin Gürsoy’un açılış konuşmasında vurguladığı gibi, etkinlik engellilerin siyasi katılımlarını desteklemeyi ve karşılaştıkları engelleri aşmayı hedefliyor.

Engellilerin Siyasi Katılımını Güçlendiren Çalıştay Adana’da Büyük Yankı Buldu

Başkan Gürsoy, kapanış konuşmasında şu ifadeleri kullandı: “Bu çalıştayımızda engellilerin siyasete katılımlarının önündeki engelleri kaldırarak ‘Siyasi bakış engeli’ni de kıracağız. 17 milyonluk oy kullanan bir kitleyi görmezden gelen partiler, önümüzdeki yerel seçimlerde bizim engelimize takılacaktır. Yeni oluşturacağımız bir hareketle kendi göbeğimizi kendimiz keseceğiz.”

Engellilerin Siyasi Katılımını Güçlendiren Çalıştay Adana'da Büyük Yankı Buldu
Engellilerin Siyasi Katılımını Güçlendiren Çalıştay Adana’da Büyük Yankı Buldu

Katılımcılara, mesaj gönderenlerin mesajları okundu Ankara Yıldırım Beyazıt Dışkapı Eğitim Araştırma Hastanesi Engelli Danışma Merkezi Sorumlusu Ali Daştan,CHP Seyhan İlçe Başkanı Ramazan Atikaslan,19. dönem Milletvekil ve Adana Seyhan İlçesi Belediye Başkan A.Adayı İbrahim Özdiş ,Sinanpaşa Spor Klüp Başkan ve CHP Yüreğir Belediye Başkan A.Adayı Asım Uğurludoğan,ÇUSSS-DER Başkanı Fiğen Başboğa,CHP Yumurtalık Belediye Meclis Üyesi A.Adayı Cumalı Kızgın UDİMED Başkanı Abit Taşcılar Usta Gazeteci Yaşar Kara Katılım sağladılar.

Engellilerin Siyasete Katılımlarının Güçlendilmesi Çalıştayı
Engellilerin Siyasete Katılımlarının Güçlendilmesi Çalıştayı

Çelenk gönderen Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar’a, Seyhan Belediye Başkanı Akif Kemal Akay’a, Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin’e teşekkürlerini ileten Başkan Gürsoy, Dünya Sakatlar Derneği Genel Başkanı ve Federasyon Başkan Yardımcısı Halis Kassap’ın emeklerine vurgu yaptı.

One thought on “Engellilerin Siyasi Katılımı Adana’da Büyük Yankı Buldu”
  1. MERHABA;
    ADALET BİRLİK PARTİSİ ADANA İL BAŞKANI VE SEYHAN BELEDİYE BAŞKAN ADAYI OLARAK EMEĞİ VE KATKISI GEÇEN HERKESE TEŞEKKÜRLERİMİ SUNARIM…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir