Erdoğan’ın bu fotoğrafı üzerinden sosyal medyada yapılan, ‘dünya lideri” propagandasıErdoğan’ın bu fotoğrafı üzerinden sosyal medyada yapılan, ‘dünya lideri” propagandası

BTP Genel Başkanı Hüseyin Baş: Soldaki, adalar işgal edilirken somut hiçbir adım atmadı. Sağdaki Kıbrıs’ı işgalden kurtardı. Fotoğraflar bazen yanıltabilir Bağımsız Türkiye Partisi Genel Başkanı Hüseyin Baş sosyal medya hesabından dikkat çekici bir paylaşım yaptı.

Hüseyin Baş Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Şangay İşbirliği Zirvesi için gittiği Özbekistan’da liderlerle sohbet sırasına çekilmiş bir fotoğrafı ile eski Başbakan Bülent Ecevit’in dönemin ABD Başkanı Bill Clinton ile Beyaz Saray’da çekilmiş fotoğrafını yan yana koydu.

“Biri Kıbrıs’ı kurtardı, bir adalar işgal edilirken bir şey yapmadı.

”Erdoğan’ın bu fotoğrafı üzerinden sosyal medyada yapılan, ‘dünya lideri” propagandasına ve yine aynı çevrelerce Ecevit – Clinton görüşmesinin sıkça eleştirilmesine gönderme yapan BTP lideri, Ecevit döneminde Kıbrıs’ın işgalden kurtarıldığını, Erdoğan döneminde ise adaların işgal edildiğine dikkat çekerek “Fotoğraflar bazen yanıltabilir” dedi.

BTP Genel Başkanı Hüseyin Baş’ın paylaşımı şu şekilde; “Soldaki, adalar işgal edilirken somut hiçbir adım atmadı. Sağdaki Kıbrıs’ı işgalden kurtardı. Fotoğraflar bazen yanıltabilir”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Paylaş
Bağlantıyı kopyala