Gelecek Partide MHP sert TepkiGelecek Partide MHP sert Tepki

GELECEK PARTİSİ’NDEN MHP MİLLETVEKİLİNE TEPKİ : “ÇOK OLAN TÜRKİYE’DİR”

İstanbul Esenyurt’ta düzenlenen Kardeş Kültürler Festivalinde dün akşam gerginlikler yaşandı. Programa katılan MHP İstanbul Milletvekili Arzu Erdem kendisine söz verilmediği gerekçesiyle partililerle birlikte zorla sahneye çıkarak elindeki megafon ile konuşma yaptı. Milletvekili Erdem “ Azdan az, çoktan çok gider. Biz konuşuruz, gerekli cevabı veririz. Biz burada Allah’ın izniyle devletimizi temsil ediyoruz..” dedi.

Olayın sabahında festival alanını ziyaret eden Gelecek Partisi İstanbul İl Başkanı Av. İsa Mesih Şahin yaşanan olaya tepki gösterdi.  Şahin yaptığı açıklamada “Burada siyasetçiler sivil toplum kuruluşları herkes sorumlu davranmak zorunda.

Azdan az, çoktan çok gider gibi bir söylemi asla kabul etmiyoruz. Biz kimin az olduğu konusuna girmiyoruz ama çok olan bir şey varsa, çok olan Türkiye’dir. Çok olan Türkiye’nin kardeşliğidir, toplumsal barışıdır. Çoktan gidecek olan da bu değerlerdir. Biz bu değerlerin bu ülkede kolay oluşmadığını ve kolay da girmeyeceğinin altını çizmek isteriz” dedi.

Çok olan Türkiye’nin kardeşliğidir,

İl Başkanı Şahin’in açıklamasına festivaldeki halk da alkışlarla destek verdi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Paylaş
Bağlantıyı kopyala