Timur Yılmaz,Timur Yılmaz,

Gölyazılı Robin Hood! “Savunmasız Canları İçin Sende Varmısın?”

İsmi Timur Yılmaz, 45 yaşında. Ömrünü sokaklardaki savunmasız canlara adayan adam. Nilüfer’in şirin turizm beldesi olan Gölyazı ’nın tanınan balıkçısı. Gölyazı gölünün duayen balıkçısı olan Timur Yılmaz 2005 yılında doğduğu topraklara geri dönen Timur Yılmaz aşık olduğu gölde balıkçılık yapmaya başlar. Timur Yılmaz balıkçılık yapmaya başladığı yıllarda Gölyazı’da birçok savunmasız canlar olduğunu fark eder.

Gölde balıkçılık yaparken 50 kadar sokak canına hami olur onların beslenmesini ve bakımını üstlenir. Yıllar içinde resmi kurumlar ile görüşerek Göl yazı Mezrası’na onlar için barınak yaptırmayı da başarır. Barınakta 700 köpeğin bakımını üstlenen Timur Yılmaz’ın bugünlerde en büyük destekçisi Doğal Yaşamı ve Hayvanları Koruma Derneği Üyeleri. Savunmasız canların ağabeysi Timur Yılmaz; “2000’li yıllarda balıkçılığa başladım. Gölyazı’da tuttuğum günlük balıkları Balık Hali’ne götürüp satıyorum. Elde ettiğim gelirle savunmasız canların bakımlarına harcıyorum.

Gölyazı’da tuttuğum günlük balıkları Balık Hali’ne götürüp satıyorum.
Gölyazı’da tuttuğum günlük balıkları Balık Hali’ne götürüp satıyorum.

Mamalar geçen yıllara göre pahalandı. Vatandaşlarımızın sokakların sessiz canlarına daha duyarlı olmasını rica ediyorum. Bu konuda yardımlarını esirgemeyen DOHADERN üyelerine Başkanımız Veteriner Hekim sayın İbrahim Tugay Ateş’e de teşekkür ederim.” dedi. DOHADERN Başkanı İbrahim Tugay Ateş; “Sosyal medya hesaplarından Timur Yılmaz’ın sokak canları için vermiş olduğu çaba dikkatimizi çekti. O nedenle de dernek olarak kendisini Gölyazı ’da ziyaret ettik. Gölyazı Merası Barınağının eksikliklerinin giderilmesi için resmi makamlarla temas kurduk. Arkadaşlarımızda sokak canlarının beslenmesi noktasında gereken ilgiyi Timur Yılmaz kardeşimize gösteriyor. Bursa’nın Robin Hoodlarını yaşatmalıyız.” dedi.

Kaynak Ahmet Bayer

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Paylaş
Bağlantıyı kopyala