"GÖZ KAPAĞI GENÇLEŞTİRMESİ: PLEXR İLE AMELİYATSIZ ESTETİK ÇÖZÜM" Plazma Teknolojisi Plexr ile AMELİYATSIZ GÖZ KAPAĞI ESTETİĞİ

GÖZ KAPAĞI GENÇLEŞTİRMESİ: PLEXR İLE AMELİYATSIZ ESTETİK ÇÖZÜM

Göz çevresi estetiğini doğrudan etkileyen doku sarkmaları ve kırışıklıkların plazma enerjisiyle ameliyatsız tedavisi artık mümkün. Plazma teknolojisinin kullanıldığı Plexr cihazıyla buharlaştırılan cilt, herhangi bir cerrahi müdahale olmaksızın, kısa sürede sıkılaşır ve pürüzsüz bir hal alır. Bu yöntem, kalkan göz kapaklarında belirgin bir değişim yaratarak daha genç ve canlı bir görünüm sağlar. Özel Çağın Göz Hastanesi Göz Hastalıkları Uzmanı Prof. Dr. Mehmet Borazan, Plexr teknolojisi hakkında bilgi verdi.

Ameliyatsız estetik yöntemlerinin popülaritesi gün geçtikçe artıyor. Plazma enerjisinin temel alındığı Plexr cihazı ile yapılan estetik uygulamalar, son dönemde dünyada ve ülkemizde sıkça tercih ediliyor.

Plazma Teknolojisi olarak da bilinen bu yeni nesil tedavi yöntemi, özellikle alt ve üst göz kapaklarında oluşan hafif-orta düzeydeki sarkma ve kırışıklıklarda etkili sonuçlar veriyor. Plexr sayesinde, daha düzgün, pürüzsüz ve yenilenmiş bir cilde sahip olmak mümkün. Plexr’ın tercih edilme sebeplerinden biri de konforu. Ameliyat korkusu veya anestezi alma çekincesi olan hastalar için cerrahi müdahalenin alternatifi olarak Plexr kullanılabiliyor.

Plazma teknolojisi, sadece göz çevresinde değil, aynı zamanda aşağıdaki gibi çeşitli uygulamalarda da kullanılmaktadır:

Ameliyatsiz göz kapagi estetigi
Ameliyatsiz göz kapaği estetigi
  • Alt ve üst göz kapağı sarkmaları ve kırışıklıkları (en sık)
  • Kazayağı çizgileri
  • Göz kapaklarındaki beyaz ve sarı lekeler
  • Akne ve yara izleri
  • Dudak üzeri sigara çizgileri (barkot çizgileri)
  • Et benleri (kanser riski taşımayanlar)
  • Siğiller
  • Bazı dövmeler, çiller ve lekelerin silinmesi

Plexr cihazıyla göz çevresine plazma uygulaması öncesinde, cilt yüzeyi anestezik krem ile uyuşturulur. Cihazın uç kısmı cilde yaklaştırıldığında, çok yüksek sıcaklıkta elektriksel bir ark üreterek plazma enerjisi ortaya çıkarır. Oluşan plazma enerjisi, cilt dokusunu buharlaştırarak yaşlanan hücrelerin yenilenme sürecini başlatır ve doku sıkılaşmasını sağlar.

GÖZ KAPAĞI GENÇLEŞTİRMESİ: PLEXR İLE AMELİYATSIZ ESTETİK ÇÖZÜM

Uygulama sonrası oluşan kabuklanma ve şişlik gibi etkiler birkaç gün içinde düzelir. Plexr uygulamasının günlük yaşamsal aktiviteleri ciddi şekilde etkileyecek bir yan etkisi bulunmamaktadır.

Plexr Plus Plazma’nın sağladığı estetik ve kozmetik etki süresi ortalama 3-5 yıl arasındadır. Bu süreyi uzatmak için dengeli beslenme, düzenli uyku, alkol ve sigara kullanmamak önemlidir.

Plazma enerjisi ile tedavi, gebeler gibi bazı istisnai durumların dışında hemen herkes için uygundur. Ancak işlem yapılacak alanda aktif yarası olanlar veya enfeksiyon varlığında olanlar için önerilmez.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir