Tolga Murat Özdemir-GENSED

YARIN:: GENSED ve Adana Sanayi Odası işbirliğiyle 17 Ocak’ta Güneş Enerjisi ve Enerji Depolama Semineri Düzenleniyor

Yenilenebilir enerjide güneşin payı her geçen gün artarken, GES (Güneş Enerji Santralleri) ve Enerji depolamaya olan yatırımlar da aynı oranda yoğun ilgi görüyor. GENSED-Güneş Enerjisi Sanayicileri ve Endüstrisi Derneği, bu kapsamda güneş enerjisinde büyük potansiyele sahip Adana’da, işadamlarıyla biraraya geliyor. GENSED ve ADASO- Adana Sanayi Odası işbirliği ile 17 Ocak 2024, Çarşamba günü 09:30-16:30 saatleri arasında ADASO- Adana Sanayi Odası Konferans Salonu’nda “Güneş Enerjisi ve Enerji Depolama” Semineri düzenleniyor.

Adana Valisi Yavuz Selim KöşgerADASO Yönetim Kurulu Başkanı Zeki Kıvanç ve GENSED Yönetim Kurulu Başkanı Tolga Murat Özdemir’in açılış konuşmaları ile başlayacak Seminer’de; 12 başlıkta 12 uzman konuşmacı, güneş enerjisi ve enerji depolamaya dair deneyimlerini, geleceğin teknolojilerini ve ilgili mevzuatlar ile yatırım fırsatlarını konuşacak.

GENSED Genel Sekreteri Hakan Erkan’ın moderatörlüğü’nde gerçekleşecek “Güneş Enerjisi ve Enerji Depolama” Semineri’nde Smart Güneş TeknolojileriZES SolarSolis İnverter TürkiyeISOTEC EnerjiSMAMerkonOdin SafetyÇatalbaş EnerjiReap Battery ve Maxxen firmalarından üst düzey temsilciler konuşmacı olarak yer alacaklar.

2023 yılında Türkiye’nin enerjide toplam kurulu gücü 106.334 MW’a ulaşırken, güneş kurulu gücü de 11.292 MW’a yükseldi. Lisanssız güneş kurulu gücü 9.628 MW’a ulaşırken, lisanslı güneş kurulu gücü de 1.665 MW seviyesine yükseldi. Bugün 250’ye yakın üyesi ile güneş enerjisi sektöründe en yaygın üye profiline sahip dernek olan GENSED, 2024 yılında 4 bin MW güneş enerjisi kurulu gücünü hayata geçirmeyi hedefliyor.

ADASO ve GENSED işbirliği ile düzenlenen ve Ek’te detaylı programı yer alan seminerimizde katılımınızdan mutluluk duyarız.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir