HAKTAN DerneğiHAKTAN Derneği

“HAKTAN Derneği, Adana Fevzipaşa’da 2. Şubesini Açarak Yardıma Muhtaç Ailelere Destek Vermeye Devam Ediyor”

Adana merkezli HAKTAN Derneği, 2 ay önce Şakirpaşa mahallesinde kurulmasının ardından hızla büyüyerek, Fevzipaşa mahallesinde 2. şubesini açtı. Dernek Genel Başkanı Şaban Demir, aşiret derneği olduklarını ve birlik beraberlik içinde yardıma muhtaç ailelere destek olmayı amaçladıklarını belirtti.

Genel Başkan Şaban Demir, Ekim 2023’te ilk şubelerini Şakirpaşa mahallesinde açtıklarını ve aşiretlerini temsil eden bir dernek olduklarını ifade etti. Amacının birlik ve beraberliği güçlendirmek ve yardımlaşmayı artırmak olduğunu vurgulayan Demir, Fevzipaşa mahallesindeki 2. şubeyi açmanın mutluluğunu yaşadıklarını dile getirdi.

“Adana merkezli HAKTAN Derneği, kısa süre içinde Fevzipaşa mahallesinde açtığı 2. şubesi ile birlik ve beraberlik içinde yardıma muhtaç ailelere el uzatıyor.”

Demir, derneklerinin kurulduğu günden itibaren çeşitli yardım etkinlikleri düzenlediklerini ve üyeleriyle bir araya gelerek projelerini paylaştıklarını söyledi. Ayrıca, başkanın verdiği bir yemekte üyelerin isteklerini ve tavsiyelerini dinleyerek bir fikir ambarı oluşturduklarını belirtti.

HAKTAN Derneği Genel Başkan Yardımcısı Ertan Yıldırım ise 2. şubeyi kurmanın mutluluğu ve heyecanı içinde olduklarını belirterek, vatandaşları ve üyeleri yeni şubelerine beklediklerini ifade etti. Yıldırım, 2 aylık yeni bir dernek olarak hedeflerinin üye sayısını artırmak olduğunu ve bu doğrultuda çalışmalara devam edeceklerini sözlerine ekledi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir