Halk Oyunları Yarışmalarında Seyhan Damgası

Halk Oyunları Yarışmalarında Seyhan Damgası: Başkan Akay, Muhteşem Gösterileri İzledi

Adana’nın kültürel mirasını yansıtan halk oyunları, Seyhan Belediyespor Kulübü’nün başarılı performansıyla bir kez daha gündeme geldi. Geçtiğimiz cumartesi günü Adnan Menderes Spor Salonu’nda gerçekleşen Türk Halk Oyunları Federasyonu tarafından düzenlenen kulüpler arası il birinciliği yarışmaları, Seyhanlı halk oyuncularının göz kamaştıran performanslarına sahne oldu.

Seyhan Belediyespor Kulübü Halk Oyunları Takımı, dört dalda elde ettiği birinciliklerle adeta göz doldurdu. Minikler ve yıldızlar kategorilerinde hem düzenlemesiz hem de düzenlemeli dallarda birincilik elde eden ekip, katılan 20 takım arasından sıyrılarak zirveye oturdu.

Başkan Akay’ın İzleyişinde Göz Kamaştıran Gösteriler

Seyhan Belediye Başkanı ve İYİ Parti Seyhan Belediye Başkan Adayı Akif Kemal Akay, yarışmaları bizzat izleyerek Seyhanlı sporcuların başarısına tanıklık etti. Akay, muhteşem gösterileri seyrederken, Seyhan Belediyespor Kulübü’nün dört birincilik elde etmesiyle duyduğu gururu dile getirdi.

Başkan Akay, “Güzel oyunlara tanıklık ettik. Yarışmacı tüm takımları canı gönülden kutluyorum. Dört dalda il birincisi olan Seyhan Belediyespor Kulübümüzü de ayrıca tebrik ediyorum.” şeklinde konuştu.

Başkan Akay’a Teşekkür Plaketi

Halk oyunlarına verdiği destekten dolayı Başkan Akay’a, ulusal hakemlerden Ebru Aksu tarafından teşekkür plaketi takdim edildi. Bu plaket, Başkan Akay’ın kültürel etkinliklere ve sporun her alanına olan katkılarını bir kez daha ön plana çıkardı.

Seyhan Belediyespor Kulübü’nün Zaferi

Seyhan Belediyespor Kulübü’nün elde ettiği dört birincilik, takımın disiplinli çalışması ve eğitmenlerin özverisi sayesinde gerçekleşti. İl birinciliği kazandıkları kategoriler şu şekilde:

  • Minikler kategorisi düzenlemesiz dal il birinciliği
  • Minikler kategorisi düzenlemeli dal birinciliği
  • Yıldızlar kategorisi düzenlemesiz dal birinciliği
  • Yıldızlar kategorisi düzenlemeli dal birinciliği

Seyhan Belediyespor Kulübü, Adana’nın gurur kaynağı olmaya devam ediyor. Bu zafer, Seyhanlı gençlerin spor ve kültürel etkinliklere olan ilgisini artırarak gelecek nesillere de ilham kaynağı olacak gibi görünüyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir