Çar. Mar 22nd, 2023
İYİ PARTİ MARDİN İL BAŞKANI SÜLEYMAN AKAR

İYİ PARTİ MARDİN İL BAŞKANI SÜLEYMAN AKAR: SURİYELİ MİSAFİRLER GÜVENLİ BİR ŞEKİLDE ÜLKELERİNE DÖNMELİ

İYİ Parti Mardin İl Başkanı Süleyman Akar yaptığı açıklamada, ‘’Türkiye’de resmi kayıtlara göre 5 milyon Suriyeli misafirin var. Bu insanların ülkelerine güvenli bir şekilde dönmeleri sağlanmalıdır.’’  Açıklamasının devamında Akar, “Genel Başkanımız Sayın Meral Akşener, İYİ Parti iktidarında Suriyeli misafirleri ülkelerine güvenli bir şekilde göndereceğiz bunun için görüşülmesi gereken tüm kesimlerle görüşeceğini ifade etmiştir.

Türkiye’de her bir evde ortalama 5 kişinin oturduğu hesaplamada resmi kayıtlardaki 5 milyon misafirin oturduğu yaklaşık 1 bir milyon adet konut boşa çıkacak. Yeni konuta gerek kalmadığı gibi kira fiyatlarının düşürülmesi sağlanacaktır.

Türkiye’de konut fiyatları ve kira bedelleri özellikle Emekli Asgari Ücretli ve dar gelirli vatandaşlarımızın belini bükmektedir.

Türkiye’de sosyal yardım alacak kadar fakirleşen hane sayısı yaklaşık 5 milyon. Birey olarak yaklaşık 15 milyon kişi üzerinde olduğu bir dönemde, Suriyeli misafirler Türkiye ekonomisine ciddi manada yük haline gelmişlerdir.”

Kaynak: Mehmet Fuat Kızmaz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir