MHP ADANA İL BAŞKANI YUSUF KANLI

Terörle mücadelede 12 şehidin verilmesinden büyük acı ve üzüntü duyduklarını belirten MHP Adana İl Başkanı Yusuf Kanlı, “Bütün dünya bilsin ki Türkiye Cumhuriyeti ve Türk Milleti, kimden, nereden gelirse gelsin, her türlü saldırıyı püskürtmeye, yok etmeye; milli birlik ve beraberliğini korumaya kararlıdır, muktedirdir.” dedi.

“Acımız kadar öfkemiz de büyüktür”

UDİMED/ADANA – Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Adana İl Başkanı Yusuf Kanlı, Türk Silahlı Kuvvetleri’nce yürütülen Pençe-Kilit Harekâtı bölgesinde olumsuz hava şartlarından yararlanarak üsse sızmaya çalışan teröristlerle çıkan çatışmada iki günde 12 Mehmetçiğin şehit olmasından, 5 Mehmetçiğin ise yaralanmasından büyük acı ve üzüntü duyduklarını söyledi.

“GAYELERİ TÜRKİYE’Yİ BÖLMEK”

Başkan Yusuf Kanlı, yayımladığı mesajında devamla şu ifadelere yer verdi: “Türkiye Cumhuriyeti, tarihin en uzun süreli terör saldırılarına maruz kalmış ülke konumundadır. Ülkemize yönelik devam eden terör saldırılarının gayesi Türkiye’yi bölmek, Türk Milleti’ni mümkünse bu coğrafyada bitirmektir.”

“HAÇLI-SİYONİST İTTİFAKI” VURGUSU

“Adı konulmamış ama bizce malum olan Haçlı- Siyonist İttifakı bu amaçla başta Pkk ve Ypg olmak üzere diğer terör örgütlerini kullanmaktadır. Bununla beraber aynı zamanda toplumsal yapımızı, siyasi ve ekonomik istikrarı da bozmaya yönelik farklı yöntemleri de sürekli işler halde tutmaktadır.”

“TÜRKİYE BERABERLİĞİNİ KORUMAYA MUKTEDİRDİR”

“Vatanımızı koruma uğruna can veren yiğitlerimize selam olsun. Bütün şehitlerimize Yüce Allah’tan rahmet, yaralı Mehmetçiklerimize şifalar diliyorum. Bütün şehitlerimizin ruhları şad olsun. Kıymetli, cefakâr ailelerine, aziz milletimize başsağlığı niyaz ediyorum. Bütün dünya bilsin ki Türkiye Cumhuriyeti ve Türk Milleti, kimden, nereden gelirse gelsin, her türlü saldırıyı püskürtmeye, yok etmeye; milli birlik ve beraberliğini korumaya kararlıdır, muktedirdir.”

ACIMIZ KADAR ÖFKEMİZ DE BÜYÜKTÜR”

“Genel Başkanımız Sayın Devlet Bahçeli’nin ifadeleriyle, bizim, Türkiye’ye pusu kuran, Türk milletine ömür ve kefen biçen bütün alçaklardan sonuna kadar alacağımız vardır, Bozkurt’un da töresi ortadadır. Acımız kadar öfkemiz de büyüktür. Ülkücü-Milliyetçi Hareket olarak yeminliyiz, azimliyiz; bütün zalimlerle, hainlerle, hasımlarla kıyamete kadar mücadele edeceğiz.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir