Adana Final Okulları’nda Karne Töreni: Kaymakam ve Milli Eğitim Müdürü’nden Öğrencilere Karneler

Adana Final Okulları’nda Karne Töreni: Kaymakam ve Milli Eğitim Müdürü’nden Öğrencilere Karneler

Adana Final Okulları, 2023-2024 Eğitim-Öğretim Yılı’nı başarıyla tamamlayan öğrencileri için düzenlediği karne töreninde, ilk kez kamu yönetiminden önemli isimleri ağırladı. Çukurova Kaymakamı Hüseyin Tekin ve Çukurova İlçe Milli Eğitim Müdürü Kemal Kavak’ın katılımıyla gerçekleştirilen törende, öğrenciler karnelerini aldılar. Bu etkinlik, hem öğrenciler hem de okul yönetimi için unutulmaz anlara sahne oldu.

Şevket Ertem: “Kamu Yönetimi İlk Kez Bir Özel Okulda”

Törenin açılış konuşmasını yapan Final Eğitim Kurumları Genel Müdürü ve Adana Final Okulları Kurucusu Şevket Ertem, törende hazır bulunan Çukurova Kaymakamı Hüseyin Tekin ve Çukurova İlçe Milli Eğitim Müdürü Kemal Kavak’a teşekkürlerini sundu. Ertem, “Şehrimizden kamu yönetimi ilk defa bir özel okulda bulunuyor. Benim meslekteki 45. yılım. İlk defa bir karne töreninde değerli Kaymakamımız ve Milli Eğitim Müdürümüz aramızdalar. Kendilerine şükranlarımı sunuyorum” dedi.

Kitap Okumanın Önemi Üzerine Vurgu

Şevket Ertem, öğrencilere tatil yaparken kitap okumalarını tavsiye ederek, “Sevgili öğrencilerimiz, kitap okumayı ihmal etmeyin. Bakın, bizim en büyük sorunlarımızdan biri okuduğunu anlamak. Uzun bir paragrafın başından sonuna gelindiğinde, paragrafın ne dediğini tekrar dönüp bakma sıkıntısı yaşıyoruz. Bu durum, az kitap okumaktan kaynaklanıyor. İçinizde benim odama gelenler varsa görürler ki, odamın her tarafı kitap doludur. Çantamda, evimde, okulda her zaman bir kitabım var. Her ay üç kitap okuyorum. Sizden de çok kitap okumanızı rica ediyorum” diye konuştu.

Çukurova Kaymakamı Hüseyin Tekin: “Bize İyi Evlatlar Lazım”

Çukurova Kaymakamı Hüseyin Tekin, yaptığı konuşmada öğretmenlere, öğrencilere ve velilere hitap ederek, “Siz kıymetli öğretmenlerimiz, bizim size emanet ettiğimiz evlatlara kendi evlatlarınız gibi bakıp emanetin gereğini yerine getirdiğiniz için sizleri yürekten kutluyorum. Bize iyi evlatlar, iyi vatandaşlar, iyi komşular lazım. Milli kimlik dokusu içerisinde yetişmiş vatandaşlar lazım bu ülkeye. Sevgili çocuklar, kapımız gönlümüz size her zaman açık. İnşallah yeni öğretim yılında tekrar bir araya gelmek üzere, hepinize en derin şükranlarımı sunuyorum” dedi.

Adana Final Okulları’ndan Öğrencilere İyi Tatiller

Törenin sonunda, Şevket Ertem tüm öğrencilere iyi tatiller dileyerek töreni sonlandırdı. Adana Final Okulları’ndaki bu özel karne töreni, öğrencilere başarılarının takdir edildiği ve kitap okumanın öneminin vurgulandığı unutulmaz bir gün old

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir