Sporcularımız İtalya’nın Rimini Kentinde 1 altın 2 gümüş, 3 bronz madalya kazandı

Kick Boks’ta tarihi başarı

db7ab7cb-02c4-4824-87bf-aee357e17aa2.jpg

Son yıllarda ülkemizde büyük bir kitleye hitap eden Uzakdoğu sporlarından birisi de Kickboks.
Öyle ki; başarılı sporcularımızın yetiştiği bu spor dalında Türkiye;uluslar arası turnuvalarda da büyük başarılara imza attı.
Türkiye Kickboks Federasyonu, bu spor dalının yaygınlaşması, ülkemizi temsil edebilecek seviyelere ulaşabilmesi için büyük fedakarlıklar yaparken, elde edilen başarılarla da ülke olarak gururlanıyoruz.

d798c997-8466-443a-9885-6d3c252ce869.jpg
Son olarak İtalya’nın Rimini kentinde yapılan BEST FİGHTER DÜNYA KİCK
BOKS KUPASI’nda sporcularımızın aldıkları başarılı sonuçlarla göğsümüzü kabarttı. Birbirinden zevkli müsabakalar çıkaran ve rakiplerine ringi dar eden sporcularımız 1 altın, 2 gümüş ve 3 bronz madalya kazandı.
Bazı maçları şanssız bir şekilde kaybeden sporcularımız örnek davranışları ve sergiledikleri birlik ve beraberlikle de dikkatleri
üzerine topladı. 13-18 Haziran tarihleri arasında gerçekleşen turnuvada; Soner Şen altın madalya alırken, Özge Üçtaş ve Gökçe Nur Tarhan gümüş, Recep Genç (2 Disiplinde) Onur Çelik bronz madalya kazandı.
Müsabakaların tamamlanmasının ardından sporcuları tek tek kutlayan Kick Boks Federasyon Başkanı Salim Kayıncı yaptığı açıklamada,“Sporcularımızla gurur duyuyoruz. Rimini’de bayrağımızı dalgalandırdılar. Takım olarak önemli bir başarıya imza attığımıza
inanıyorum. Alınan sonuçlar asla tesadüf değil. Burada büyük bir emek var, takım çalışması var. Başarılarda emeği geçen başta Spor Bakanımız Dr.Muharrem Kasapoğlu’na, bize her türlü desteği sağlayan Spor Genel Müdürü Mehmet Baykan’a, yönetici ve antrenörlerimiz ile sporcularımıza teşekkür ediyorum” dedi.

HABER YUSUF ASLAN

One thought on “Kick Boks’ta tarihi başarı”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir