Kızılay Bu Kez Çevre İin Sahada
KIZILAY BU KEZ ÇEVRE İÇİN SAHADA

Türk Kızılay Adana gönüllüleri, 18 Eylül Dünya Temizlik Günü’nde, “Başka Bir Gezegen Yok” sloganıyla temizlik için DSİ Piknik Alanı’nda çevre temizliği yaptı.

Türk Kızılay Genel Merkez Yönetim Kurulu Üyesi  Ramazan Saygılı ve Adana Kızılay gönüllülerinin katıldığı etkinlikte, DSİ Mesire Alanında bikiken çöpler temizlendi.  Mesire alanındaki kağıt, plastik, metal ve şişe gibi atıkları toplayarak, farkındalık oluşturan Kızılaycılar, örnek bir çalışmaya daha imza attılar.

Kızılay Bu Kez Çevre İin Sahada
Kızılay Bu Kez Çevre İçin Sahada

Türk Kızılay Adana Şube Başkanı Saygılı,  temizliğin önemine dikkati çekerek,  gelecek nesillere daha yeşil ve temiz bir dünya bırakmak için toplumun tüm bireylerine görev düştüğünü bildirdi.

Saygılı, “Daha temiz bir gezegen, daha temiz ve daha yaşanır dünya için buradayız. Ailelerimiz çevre bilincini çok erken yaşlarda çocuklarına öğretirlerse bilinçli bir gençlikle gelecekte çevremizin daha özenil korunacağına inanıyoruz. Etkinliğimize katılan tüm Kızılay gönüllülerimize ve bize destek olan vatandaşlarımıza teşekkür ediyorum” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir