MHP ADANA İL’DEN CAFER ESENDEMİR’E ZİYARETMHP ADANA İL’DEN CAFER ESENDEMİR’E ZİYARET

MHP Adana İl Başkanlığı tarafından 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü münasebetiyle Çukurova Gazeteciler Cemiyeti’ne (ÇGC) tebrik ziyaretinde bulunuldu.

UDİMED/ADANA – Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Adana İl Başkanlığı tarafından 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü münasebetiyle Çukurova Gazeteciler Cemiyeti’ne (ÇGC) tebrik ziyaretinde bulunuldu.

MHP ADANA İL’DEN CAFER ESENDEMİR’E ZİYARET…

MHP Adana İl Sekreteri Umut Polat, MHP Adana İl Başkan Yardımcıları Zuhal Doğru Tok, Mete Palalı ve MHP Adana İl Basın Danışmanı Bahir Yıldırım’dan oluşan heyet, Türkiye Gazeteciler Federasyonu (TGF) Genel Başkan Vekili ve Çukurova Gazeteciler Cemiyeti (ÇGC) Başkanı Cafer Esendemir ve ÇGC Yönetimini ziyaret ettiler. MHP Adana İl Başkanı Yusuf Kanlı’yı temsilen yapılan ziyarette Cafer Esendemir’e çiçek ve üzerinde üç hilal bulunan bir tepsi baklava takdim edildi.

CAFER ESENDEMİR SORUNLARI ANLATTI

ÇGC Başkanı Cafer Esendemir, basın sektörünün sorunları üzerinde durdu. 4 Ocak 1961’de kabul edilen ve 212 sayılı Fikir İşçileri Kanunu’nun yürürlüğe girdiği 10 Ocak 1962’den bu yana kutlanan Çalışan Gazeteciler Günü’nün tamamen işlevini kaybettiğini belirten Esendemir, Anadolu basının her geçen gün kan kaybettiğini, gazetelerin kapatıldığını kaydetti. Gazetecilerin her geçen gün giderek zorlaşan koşullarda görevlerini yapmaya gayret ettiğini belirten Esendemir, büyük sorumluluk isteyen mesleklerini en doğru ve objektif şekilde, her koşul altında fedakârca yerine getiren gazetecilerin artık maaş alamaz hale geldiğini vurguladı. 

UMUT POLAT: SOMUT ÇALIŞMALAR YAPILMALI

MHP Adana İl Sekreteri Umut Polat, özellikle Anadolu basınının ve çalışan gazetecilerin muhatap kaldığı sorunlardan kurtulması gerektiğini belirtirken, yerel basının ve elbette çalışan gazetecilerin ekonomik sıkıntılarının bulunduğunu, bu konuda çözüm üretici somut çalışmalar yapılması lazım geldiğini anlattı. Polat, “İl Başkanımız Sayın Yusuf Kanlı’yı temsilen yaptığımız bu ziyarette bizleri ağırladığınız için teşekkür ediyoruz. Sizlerin nezdinde tüm gazeteci emekçi dostlarımızın, kardeşlerimizin 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü tebrik ediyoruz. Hepsine ayrı ayrı selam ve saygılarımızı ifade ediyoruz.” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir