GELECEK PARTİSİ’NDEN MHP’Lİ VATANDAŞA GEÇMİŞ OLSUN ZİYARETİ

GELECEK PARTİSİ’NDEN MHP’Lİ VATANDAŞA GEÇMİŞ OLSUN ZİYARETİ

Van Belediye Başkanı Abdullah Zeydan’ın mazbatasının verilmemesi krizinin ardından yaşanan sokak olayları Türkiye’nin dikkatini çekmişti. Bu olaylar sırasında İstanbul Esenyurt’ta bir evin MHP bayrağı asılı olduğu için taşlanması ve camlarının kırılması, ülke gündemine oturmuştu.

Gelecek Partisi İstanbul Milletvekili ve Grup Başkanvekili İsa Mesih Şahin, yaşanan bu olaylar sonrasında evi taşlanan aileye geçmiş olsun ziyaretinde bulundu. Şahin, resmi sosyal medya hesapları üzerinden yaptığı paylaşımla ziyareti duyurdu ve konuyla ilgili bir açıklama yaptı.

Gelecek Partisi’nden MHP’li Vatandaşa Geçmiş Olsun Ziyareti

Şahin’in ziyaret sonrası sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada şu ifadeler yer aldı: “Van’daki mazbata krizi nedeniyle Esenyurt’ta yaşanan sokak olaylarında; MHP bayrağı asılı olduğu için evi taşlanan Recai Uygun’a geçmiş olsun ziyaretinde bulunduk. Hiçbir hak ve özgürlük talebi kamu düzenini bozmak ve sokakları ateşe vermek için haklı bir gerekçe olamaz. Türkiye’de hak ve özgürlük talebinin adresi demokratik siyasettir. Bu sokaklar bizim, Esenyurt bizim İstanbul bizim Türkiye bizim. Bu değerler 85 milyonun kardeşliğine emanettir. Bu kardeşliği yaşatmak için gayret göstereceğiz. Sokakları terörize etmek isteyenlerin kardeşliğimizi bozmasına asla müsade etmeyeceğiz.”

Ziyaret, mahalle sakinlerinin de yoğun ilgi gösterdiği bir ortamda gerçekleşti. Grup Başkanvekili Şahin, dayanışma duyguları ve birlik mesajlarını ilettikten sonra evden ayrıldı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir