Uslu, ÇGC’yi ziyaret etti

Uslu, ÇGC’yi ziyaret etti

184 Nolu Balcalı Halk Otobüsçüleri Kooperatif Başkanı Mustafa Uslu, son gelen zamlardan sonra perişan olduklarını, Adana Büyükşehir Belediyesi’nden çözüm beklediklerini ifade etti.

Çukurova Gazeteciler Cemiyeti (ÇGC) Başkanı Cafer Esendemir’i ziyaret ederek, kooperatif üyelerinin yaşadıkları sorunlarını aktaran Uslu, “Kooperatifimize bağlı 420 üyemiz var. Bugün son zamlardan sonra adeta iflas etmiş durumdayız. Para kazanmayı bırakın, masraflara yetişemiyoruz” dedi.

Hergün bir aracınz yaklaşık 400 Adanalıyı taşıdığını ifade eden Uslu, konuşmasına şöyle devam etti:

“Bunun geliri ise Bin 200 lirayı ancak buluyor. Son yapılan zamların ardından her aracımızın yaktığı mazot Bin 800 lirayı buluyor. Diğer maliyetleri de kattığımızda; her geçen gün daha fazla zarar eder duruma geldik. Üyelerimiz çok zor durumda. Mazot parasını bile kazanamaz hale geldik. Bizim işverenimiz Büyükşehir Belediyesi’dir. Bu durumda Büyükşehir Belediyesi’nin bizlere sahip çıkması ve sorunumuza çözüm bulmasını bekliyoruz.”

ÇGC Yönetim Kurulu Üyesi Mustafa Akköse’nin de yeraldığı Kültür ve Sosyal Tesisleri’nde gerçekleşen ziyarete, 184 Nolu Kooperatif Yönetim Kurulu Üyeleri Orhan Aydın ve Mahmut Tekkanat da katıldı.

ÇGC Başkanı Cafer Esendemir de konuşmasında; Türkiye’de her geçen gün toplumun tüm kesimlerinin yaşam koşullarının güçleştiğini belirterek, sorunların çözümü noktasında ilgili kesimlerin gerekli çalışmaları yapması ve vatandaşın sıkıntılarının giderilmesini istedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir