TÜRKİYE FUTBOL FEDERASYONUTÜRKİYE FUTBOL FEDERASYONU

“TFF’den Büyük Değişiklik: Süper Lig Lig Tasarımında Yenilik, Play-Off Sistemi Geri Dönüyor”

“Türkiye Futbol Federasyonu (TFF), yayın ihalesiyle ilgili yaptığı açıklamada, kulüplerle ortaklaşa gerçekleştirilen toplantılarda yeni bir lig tasarımı önerisi sunulduğunu ve play-off sisteminin geri döneceğini duyurdu.”

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF), yayın ihalesiyle ilgili önemli bir açıklama yaparak, Süper Lig’in lig tasarımında değişiklik yapacaklarını ve play-off sisteminin geri döneceğini belirtti. Federasyon, Kulüpler Birliği Vakfı ile ortaklaşa yürütülen ihale komisyonu aracılığıyla yeni dönem yayın ihalesi detaylarını nihai aşamaya getirdi.

29 Kasım 2023 tarihinde uzman şirket HyperCube ile yapılan çalışmanın ardından, 30 Kasım’da gerçekleştirilen toplantıda kulüplerle bir araya gelindi. Toplantı sonucunda, içinde play-off müsabakalarının da bulunduğu bir yeni lig tasarımı önerisi kulüplere sunuldu. TFF, bu öneriyi öncelikli olarak kulüplerin değerlendirmesine sundu.

TÜRKİYE FUTBOL FEDERASYONU

TFF'nin açıklamasında şu ifadelere yer verildi: "Yayın ihalesi değerini hak ettiği karşılığa taşıyabilmek ve Süper Lig'in marka değerini mümkün olan en üst seviyeye çıkarabilmek için geliştirdiğimiz bu yeni modelin ve ihale paketlerinin detaylarını Kulüpler Birliği'nin geri bildirimlerini aldıktan sonra kamuoyu ile paylaşacağımızı bildiririz."

HABERİN SONU
haberinsonu.com
TÜRKİYE FUTBOL FEDERASYONU

TFF’nin açıklamasında şu ifadelere yer verildi: “Yayın ihalesi değerini hak ettiği karşılığa taşıyabilmek ve Süper Lig’in marka değerini mümkün olan en üst seviyeye çıkarabilmek için geliştirdiğimiz bu yeni modelin ve ihale paketlerinin detaylarını Kulüpler Birliği’nin geri bildirimlerini aldıktan sonra kamuoyu ile paylaşacağımızı bildiririz.”

Bu gelişme, futbolseverler arasında büyük bir ilgi uyandırırken, yeni lig tasarımının nasıl şekilleneceği ve play-off sisteminin nasıl işleyeceği merakla bekleniyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir