PARTİMİZE SAHİP ÇIKIYORUZ,PARTİMİZİ VE ADAYLARIMIZI DESTEKLİYORUZ

Adaylaşma sürecine dönük ortaya çıkan kimi sorunlar üzerine partimizde yaşanan istifaları endişe ve üzüntüyle karşılıyoruz. Parti içi demokrasinin işletilmemesi, önseçimin yapılmaması ve atamayla aday saptama sürecindeki kimi tercihler, her yerde beklentileri karşılamamış olsa da söz konusu istifaları kesinlikle haklı ve doğru bulmuyoruz.

“Partimiz ve Adaylarımıza Tam Destek: Güçlü Bir Gelecek İçin Birlikte”

Son Kurultaydan önceki dönemde de parti liderliğince defaatle,”Adayları lider seçmesin, millet seçsin” denilmesine rağmen bu sözler yerine getirilmemiş, yeni yönetimin seçildiği son Kurultayda da, “3 hafta sonra yine bu salonda olacaksınız, tüzüğü değiştireceğiz, önseçim getireceğiz” sözü verilmiş olmasına karşın,Tüzük kurultayı önce Mayıs’a sonra Eylül’e ertelenmiştir. Mevcut tüzükle de önseçim yapmak pekala mümkün iken, adaylar yine önseçimsiz saptanmıştır. Bu yöndeki eleştirileri haklı buluyoruz, örgütümüzün bu sürecin takipçisi olacağına inanıyoruz. Bu seçimin, partimiz için önseçimsiz son seçim olmasını diliyoruz, bunun parti tüzüğünde hiçbir istisnaya yer vermeden güvence altına alınmasını talep ediyoruz.

“Güvenimiz Tam: Partimiz ve Adaylarımızın Yanındayız”

Ancak,31 Mart seçimi,yereli aşan bir önem taşımaktadır.Bu seçimde,ülkemizi 22 yıldır çok kötü yöneten,demokrasiyi ve hukuku yok eden,eğitimi dinselleştiren, halkımızı yoksullaştıran,rant uğruna doğayı tahrip eden ve bütün bunlara rağmen gündeminde Anayasa değişikliği ve Medeni Kanun değişikliği ile laik cumhuriyete ve kadın haklarına son darbeyi vurmaya hazırlanan AKP iktidarını uyaracak bir sonuç almak yaşamsal bir önem taşımaktadır.

“Yol Arkadaşlarımıza Destek Zamanı: Partimiz ve Adaylarımızla Birlikte Yürüyoruz”

Ayrıca,pandemi döneminde ve 6 Şubat deprem felaketinde de görüldüğü gibi CHP’li belediyeler herkesten önce halkın yardımına koşmuş,yaraların sarılmasına katkı koymuş ve her türlü engellemelere rağmen başarılı olmuşlardır. Giderek kötüleşen ekonomik durum,adaletsiz ve eşitsiz gelir dağılımı karşısında gelecekte de,CHP’li belediyelere halkımızın büyük gereksinimi olacakır.Bu nedenle mevcut belediyeleri korurken yeni belediyeler de kazanmak,halkımız ve ülkemiz için çok değerli olup hayati bir durumdur.

“Sesimizi Duyuruyoruz: Partimiz ve Adaylarımıza Güçlü Bir Destek”

Partimizin gerçek sahibi;Cumhuriyet Halk Partisi’nin kurumsal kimliğine,kurucu iradesine,Cumhuriyet devrimlerine ve Atatürk ilkelerine inançla bağlı üyelerimiz, örgütümüz,seçmenlerimizin ve yurttaşlarımızdır.Bu nazik süreçte de,ülkemize, partimize ve adaylarımıza sahip çıkacaklarına ve güçlü destek vereceklerine yürekten inanıyoruz,partimize ve adaylarımıza üstün başarılar diliyoruz.

Saygılarımızla.

CHP ÖNCEKİ DÖNEM ADANA İL BAŞKANLARI

AV.Ziya Yergök

Fevzi Ciritçi

Av.Mehmet Salıcı

Selman Serttepe

Sedat Doğan

Av.Yusuf Akıncı

Mehmet Çelebi

Orhan Ekici

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir