Savur Gayrimenkul, SPK'dan GYO Olma İzni Aldı

Savur Group’un çatısı altında faaliyet gösteren ve 60 yılı aşkın geçmişiyle Türkiye’nin en köklü şirketleri arasında yer alan Savur Gayrimenkul, Sermaye Piyasası Kurulu’ndan (SPK) Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı (GYO) olma iznini aldı. Bu dönüşüm, tarihi yarımadadaki 4 oteli ve İstanbul’un merkezi semtlerindeki büyük ölçekli konut arsalarından oluşan güçlü portföyü ile dikkat çeken Savur Gayrimenkul için büyük bir adım olarak nitelendiriliyor.

Savur Group, 1947 yılından bu yana inşaat, gayrimenkul, turizm, otomotiv ve elektronik gibi çeşitli sektörlerde faaliyet gösteriyor. Savur Gayrimenkul’ün GYO dönüşümü, grubun gayrimenkul, inşaat ve turizm sektörlerindeki stratejisini güçlendirirken, aile şirketi olarak başlayan grubun kurumsallaşma yolculuğuna da katkı sağlayacak.

Portföy ve Projeler

Savur Gayrimenkul’ün portföyünde İstanbul’un merkezi noktalarında bulunan konut arsaları ve tarihi yarımadadaki 4 otel yer alıyor:

  1. Ramada İstanbul Grand Bazaar: Kapalıçarşı’ya 1,5 kilometre, Aksaray Metro İstasyonu’na 900 metre mesafede.
  2. Saint Sophia Hotel: Ayasofya, Sultanahmet ve Topkapı Sarayı’na komşu.
  3. Orientbank Hotel ve Orient Occident Hotel: İstanbul Sirkeci’de, Marriott Autograph Collection oteller zincirinin bir parçası.

Ayrıca, Kandilli ve Sefaköy’de büyük ölçekli konut arsaları bulunuyor. Kandilli arsası üzerinde, 96 konuttan oluşan ve İV Kandilli ismini taşıyan projenin inşaatına başlanmış durumda. Bu projenin lansmanı yakın zamanda gerçekleştirilecek.

Halka Arz ve Gelecek Planları

Savur Gayrimenkul, GYO dönüşüm sürecini tamamladıktan sonra halka arz sürecine başlayacak. Bu süreç, şirketin finansal gücünü ve yatırım potansiyelini artıracak, aynı zamanda yatırımcılara yeni fırsatlar sunacak. Yönetim Kurulu Üyesi Sami Yıldıran, bu dönüşümün Savur Group için büyük bir dönüm noktası olduğunu ve şirketin kurumsallaşma yolunda önemli bir adım attığını ifade etti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir