CHP ADANA MİLLETVEKİLİ ORHAN SÜMERCHP ADANA MİLLETVEKİLİ ORHAN SÜMER

CUMHURİYET VAZGEÇİLMEZİMİZDİR .SEVDAMIZ 100 YAŞINDA

Cumhuriyet, bu toprakların en önemli kazanımıdır. Cumhuriyetimizin bize kazandırdıkları, imparatorluğun, modern bir devlete dönüşmesi ve bugünkü seviyeye ulaşması, tüm dünyanın örnek aldığı bir başarı ve onur tablosudur.

Aziz milletimiz, verdiği mücadele ile birey olma hakkını kazanmış, Cumhuriyetimizin kuruluşundaki ortak duygular ve hedef etrafında kenetlenerek bugünlere gelmiştir.

Ülkemizin temel harcı her zaman Cumhuriyet bilinci olmalıdır. Bugün geldiğimiz noktada ülkemizin içinde bulunduğu sıkıntılar herkesin malumudur. Ancak bu sıkıntıları aşacak olan Cumhuriyet ve demokrasi bilinciyle yine bizleriz. Her alanda daha da gelişmiş müreffeh bir Türkiye’ye ulaşacağımıza yürekten inanıyoruz.

YÜZ YIL ÖNCEKİ RUHLA, İKİNCİ YÜZ YILIN TEMELİNİ ATACAĞIZ

Cumhuriyet kimsesizlerin kimsesi, herkesin ortak değeridir. Millî egemenliğimizi yorulmadan her zaman koruyacak ve sahip olduğumuz değerlere bağlılığımızı devam ettireceğiz. Kişiler gelip geçici olsa da Cumhuriyetimiz ilalebet payidar kalacaktır.

Tüm dünyaya ve sömürgeye karşı verdiğimiz asil mücadelenin vücud bulmuş hali ve insanlık değerlerini baş tacı eden Cumhuriyet Bayramımız hepimizin en kıymetlisidir.

Bu duygu ve düşüncelerle başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere Cumhuriyetimizin kazanılmasında mücadele vermiş tüm kahramanlarımız, şehit ve gazilerimizi minnetle anıyor, Yüce Milletimizin Cumhuriyet Bayramını kutluyorum.

                                                                                                                  Orhan SÜMER

                                                                                                               Adana Milletvekili

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir