Şili Devlet Başkanı Gabriel Boric, Gazze’deki dramatik durumu vurgulayarak,Şili Devlet Başkanı Gabriel Boric, Gazze’deki dramatik durumu vurgulayarak,

Latin Amerika’dan bir ateşkes çağrısı daha geldi. Şili Devlet Başkanı Gabriel Boric, “Gazze’de her gün neredeyse 200 Filistinli hayatını kaybediyor.

Bu katliamın artık durdurulması gerekiyor.” diyerek, ‘derhal ateşkes’ çağrısında bulundu.

Latin Amerika’dan gelen son dakika haberine göre, Şili Devlet Başkanı Gabriel Boric, Gazze’deki dramatik durumu vurgulayarak, “Her gün neredeyse 200 Filistinli hayatını kaybediyor. Bu katliamın artık durdurulması gerekiyor.” dedi. Başkan Boric, uluslararası toplumu derhal harekete geçmeye ve ateşkes ilan edilmesi için bir çözüm bulmaya çağırdı. Gazze’deki insanlık dramına dikkat çeken Boric, Filistin toplumunun acil yardıma ihtiyaç duyduğunu ve dünya liderlerinin bu acımasız duruma son vermesi gerektiğini belirtti.

Boric’in çağrısıyla birlikte, Latin Amerika’dan Gazze’ye destek artarken, uluslararası toplumun bu çağrıya nasıl bir yanıt vereceği merak konusu oldu. Olayın gelişmeleri ve uluslararası tepkilerle ilgili daha fazla bilgi için takipte kalın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir