Sağlıksen Adana Şube Başkanı Bekir Nennioğlu Sendika binasında basın açıklaması yaparak kadro dışı bırakılmak istenen Vekil Ebe-Hemşire ve Kamudışı Aile Sağlığı çalışanlarına sahip çıktı.
Öncelikle çalışan gazeteciler gününü kutladı.

Nennioğlu Yapmış olduğu açıklamada ;

“Yıllardır mücadele ettiğimiz Sağlık ve Yıllardır mücadele ettiğimiz Sağlık ve Sosyal Hizmetler çalışanlarının hepsi kadroya geçince kadar özellikle Kamu Dışı Aile Sağlığı Çalışanları kadroya geçinceye kadar mücadelemiz devam edeceğini belirterek mücadelemizi sürdürdük,
30 Kasım 2022 tarihinde ilk basın açıklamamızı sendika binasında yaparak işaret fişeğini Adana’dan attık.
Sağlıksen Adana Şubesi olarak hergün bir ASM önünde açıklama yaptık.Taki Çalışma Bakanının müjdesi ile çok sevindik.

03.01.2023 tarihlinde Memur-sen tarafından kadro şöleninde Sayın Cumhurbaşkanımız tek tek isimlerini de zikrederek kadroya geçeceklerini belirtmiştir. Çalışma Bakanlığınca hazırlanan kanun tasarısında bizzat yazılı şekli görülmüştür.

Vekil ebe hemşireler ve Kamu dışı ASÇ’lerin sözleşmelilere kadro düzenlemesinden çıkarıldığı bilgisini aldık.
Mecliste bazı milletvekillerinin bu konunun ücretli öğretmenlere vs emsal olacağına dair itirazları olmuş ve taslak Çalışma Bakanlığı’na yeniden çalışılmak üzere geri gönderilmiş durumdadır.

Cumhurbaşkanımızın sözü yerde kalmayacaktır. Cumhurbaşkanımızın sözünün üzerine söz söylecek kimse yoktur.


Neymiş efendim bu konunun Aile Bakanlığı ek ders karşılığı maaş alan, meslek mensupları ve Milli Eğitim Bakanlığınında ücretli öğretmenleri bahane ederek tasarıyı güncellenmesi istenmiştir.
Vekil Ebe-Hemşire ve Kamu dışı aile sağlığı çalışanları için kadro kazanılmış hak olmuştur.

Ayrıca çok düşük ücret alan asli işleri yapan Aile Bakanlığı 2822 meslek mensubu ve 85 bin ücretli öğretmenleri mağdur ve mahsun bırakmayın.”dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir