Taciz faili Mehmet Salih Akdeniz kadını ölümle tehdit ediyor

Taciz faili Mehmet Salih Akdeniz kadını ölümle tehdit ediyor.

Dilan Babat /  VAN Sosyal medya hesapları üzerinden bir yıldır kendisini taciz eden Mehmet Salih Akdeniz’in halen yakalanmadığını söyleyen Şair ve  Yazar Mülkiye Tekin, ölüm tehdidi aldığını söyledi. Mülkiye, iki defa karakola şikayette bulunduklarını, ancak şikayetlerin sonuçsuz kaldığını söyledi.  Ülke genelinde cinsel taciz, tecavüz gün geçtikçe artmaya devam ederken iktidar tarafından ise etkin bir çözüm geliştirilmiyor.

Taciz Faili Akdeniz

Kadınlar çözüm olarak taciz faili erkekleri sosyal medya üzerinden teşhir ediyor. Geçtiğimiz sene sosyal medya hesabı üzerinden Şair ve  Yazar Mülkiye Tekin, taciz faili Mehmet Salih Akdeniz’i teşhir ederek şikayette bulunmuştu. Şikayete rağmen herhangi bir soruşturma başlatılamazken Salih Akdeniz, Mülkiye’yi taciz etmeye devam ediyor. Mülkiye, tacizin devam ettiğini ve failin kendisini ölümle tehdit ettiğini söyledi. 

 ‘Başka kadınları da tacize maruz bırakmış’ 

Bir yıldır fail tarafından farklı sosyal medya hesapları üzerinden taciz edildiğini aktaran  Mülkiye, fail erkeğin çocuklarına ve arkadaşlarını rahatsız ederek, kendisi hakkında birçok ‘iftiranın’ attığını kaydetti.  Mülkiye, “Sosyal medya üzerinden bana arkadaşlık istediği attı ben kabul etmedim. Daha sonra arkadaşlarım Mehmet Salih Aydeniz isimli bir erkeğin beni kendilerine sorduğunu söylediğinde ben arkadaşlarıma hakkımda bir şey dememeleri için uyardım.

 Sürekli bu erkek tarafından rahatsız edildikten sonra açıkçası ben de beni rahatsız eden erkek hakkında araştırma yaptım. Yaptığım araştırmalarda bu kişinin daha önce başka kadınları taciz ettiğini duydum. Bir süre ‘hastadır’ diye çok fazla bir şey yapmadım. Ama kullandığım cep telefonu numarama kadar ulaşınca numaramı değiştirmek zorunda kaldım. Çalıştığım yerlerdeki arkadaşlarıma ulaşarak tanımadığım bir kişi benim hakkımda birçok söylemde bulunmuş” dedi.  

‘Teşhir etmeme rağmen yakalanmadı’ 

Fail Mehmet Salih Akdeniz’in ailesine ulaştığını ve ailesi ile yaptığı görüşmede failin ailesinin kendisine şikâyet etmesini ve yanında olacaklarını söylediğini ifade eden Mülkiye, “Ailesi bana;  ‘zaten sorunlu biri önceden birçok sorun yaşadık ama bu kadar ileri gideceğini tahmin etmedik’ dedi. Artık taciz boyutları farklı bir evreye dönüştükten sonra geçen sene mart ayında karakola şikâyet ettim. Irak’ta yaşayan aileme uygunsuz içerikli videolar atmaya başlamış. Bu videolarda fotoshop yaparak benim fotoğraflarımda başımı alarak başka kadınların gövdelerine eklemiş ve böyle aileme göndermiş. Bende karakoldan bir sonuç alamayınca sosyal medya hesapları üzerinden teşhir ettim ama oda çok fazla bir yankı bulamadı maalesef. Yani arkadaşlarıma ve çocuklarıma kadar çok rahat yazabiliyor” diye belirtti.

  ‘Bir yıldır nasıl bulunamıyor?’ 

Fail Mehmet Salih Akdeniz tarafından halen taciz edildiğini de söyleyen Mülkiye, geçtiğimiz hafta yeniden Edremit Karakol’una giderek şikayetini yenilediğini ifade etti. Mülkiye, “Bir yıldır bir tacizcinin neden halen bulunamadığını açıkça anlayamıyorum. Şikayet için gittiğim karakolda tacizci tarafından aranmama rağmen bir şey yapılmaması aklımda soru işaretlerine neden oluyor.  

Dışarısı böyle sapıklarla dolu

Dışarısı sapık doluyken, içerisinin düşüncelerinden kaynaklı içeride olması sorun. Ben bugün çocuklarımı nasıl koruyacağımı bilemiyorum. Bir polis memurun bana söylediği, ‘dışarısı böyle sapıklarla dolu’  bunun farkında olmalarına rağmen bir şey yapılmıyor. Bugün Mehmet Salih Akdeniz tarafından tacize maruz kalan ve tanıdığım kişiler de bugün gidip ifade verecekler” sözlerini kaydetti.  Telefon sinyalinden bile birinin hemen bulunduğunu söyleyen Mülkiye şöyle devam etti: “Bu adamın neden bir şeyden korkmadığını anlamadım. 9 aydır bu adam tacizlerine devam ediyor. Bu adam neye dayanarak dışarıda?

Karakoldan bana verilen cevap

Gerçekten bu soruların bir cevabı yok. Bu durumdan rahatsız olmama rağmen bir çözüm yolu bulunmuyor.  Karakoldan bana verilen cevap, ‘bu adam firar görünüyor’  denildi.  Büyük oğluma dahi taciz ediyor ve ortanca oğlumu da rahatsız etmeye devam ediyor. Bu adam yüzünden eşimin kardeşi öyle bir şey doğru ise onu öldürürüm demiş. Yarın bir gün öldürülürsem bunun hesabını kim verecek.”

 ‘Ölüm tehdidi aldım’ 

Her yanıyla düzgün bir soruşturmanın yürütülmediğini dile getiren Mülkiye, kadın katliamlarının da bundan kaynaklı arttığını kaydetti. Mülkiye, “Kadın sürekli karakola gitmesine rağmen tehdit almasına rağmen bir çözüm geliştirilmiyor. Ben bu tacizci tarafından ölüm tehdidi dahi aldım. Devlet bunlara karşı acil bir çözüme gitmesi gerekiyor. İnfaz yasası çıkardılar bütün taciz ve tecavüzcüleri dışarı çıkardılar. Bu adam halen neden dışarıda bu kadar rahat gezebiliyor? Biri bana bunun cevabını vermek zorunda” diye konuştu. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir