Yunanistanlı Gezgin ve Fotoğrafçı Stelios Demertzis Türkiye’deYunanistanlı Gezgin ve Fotoğrafçı Stelios Demertzis Türkiye’de

Yunanistanlı Gezgin ve Fotoğrafçı Stelios Demertzis Türkiye’de Unutulmaz Bir Macera Yaşadı

Yaklaşık 7 haftadır Türkiye’nin turistik bölgelerini gezen Yunanistanlı gezgin ve fotoğrafçı Stelios Demertzis, İzmir Selçuk ilçesindeki arkadaşlarını ziyaret etti. Gürcistan’ı da içine alan uzun ve maceralı yolculuğunu sürdürme kararı alan Demertzis, Türkiye’de muhteşem bir macera yaşadığını ve sıcak misafirperverlikle karşılandığını ifade etti.

Özellikle Çeşme, Sümela Manastırı, Uzun Göl, Ağrı Dağı, Midyat, Tunceli, Nemrut, Kapadokya, Pembe Göl, Eğirdir Gölü, Kaş, Ölüdeniz ve Efes Antik Kenti gibi tarihi ve turistik yerleri ziyaret eden Demertzis, Türkiye’nin birçok il ve ilçesini de keşfetti. Toplamda yaklaşık 6 bin kilometrelik bir yolculuk gerçekleştiren gezgin, yaşadığı deneyimleri anlatırken, “Türkiye’de çok güzel arkadaşlıklar kurup, sıcak karşılamalarla karşılaştım. Bu unutulmaz Anadolu turu benim için bir ömür boyu hatırlanacak” şeklinde konuştu.

Samos adasını Türkiye tarafından seyrederek duygulanan Demertzis, Türkiye’ye olan sevgisini ve misafirperverliği asla unutamayacağını belirtti. Gezgin, yolculuğunu bir süre daha sürdüreceğini ve Türkiye’nin kendisine kattığı anıları her zaman kalbinde taşıyacağını vurguladı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir