GÜLTEN ABACIGÜLTEN ABACI

Acılariyla , sevinçleri ve hüzünleriyle, gözyaşlarıyla ,neşeleriyle doğumlarıyla ,ölümleriyle savaşlarıyla ,felaketleriyle koskoca bir yılı daha geride bırakmaya hazırlanırken, gelecek olan Yeni yılda Ümit ediyoruz ki , kötülüklerden , savaşlardan , felaketlerden, uzak ,tüm insanlığa Barış ,sevgi, dostluk mutluluk,huzur getirsin.Yeni yıl hepimiz için yeni bir sayfa açmak , yeni hayaller, yeni başlangıçlar, yeni beklentiler ,yeni dilekler ve yeni umutlar icin bir firsattir.

Geçen giden yıl ile birlikte ,Olumlu ya da olumsuz yaşadıklarımız hepsi geride kalmis olsada , yaşadıklarımız Geçmişteki kayıplarımızdan aldığımız dersler ile gelecekteki kazançlarımızın temelini oluşturan nedenlerimiz oldu ve ömür boyu zihnimizden silinmeyecek izler birakti. Yeni yılda ,yeni umutlarimizla ,hayallerimizle,yeni başlangiclarimizla, Hepimiz yeni kararlar alıyoruz.

Kimimiz para, kimimiz sağlık, kimimiz huzur , kimimiz iyi bir eş ve evlenmek, kimimiz zengin olmak, isterken kimimiz

Sadece iyi bir karne almak ve güzel bir kariyer yeni bir dil öğrenmek, beslenme alışkanlığını değiştirmek, kilo vermek ,Para biriktirmek ,Okunmuş kitap reportularını geliştirmek ,Farklı ülke veya şehirleri gezme gibi birçok hedeflerimizi belirliyoruz.. Aslında bu gibi kararlari almak yeni gelişmelerin, ilerleme kaydetmelerin, yeniliklerin imkanlarini bizlere sunuyor. Hayallerin gerçekleşmesi için harekete gecerek isteyerek mücadele ederek ve sonunda basararak yeni yıl yeni başlangıclar yapmamizi saĝliyor.Her bitişin yeni Bir başlangıcı oldugu gibi.Her yil Güzel umutlarla ve düşüncelerle hayalini kurduğumuz 2023 yili maalesef hepimiz ve tüm Dünyamız için çok kötü bir yıl oldu diyebiliriz. 2 Şubat’ta yaşanılan Kahramanmaraş Hatay, ve11 ilimizde yasanilan ve binlerce insanın hayatını kaybettiği depremlerle çok üzücü bir şekilde yeni yıla Merhaba dedik.

Gönül isterdi ki Her yeni yılda ,İnsanlık yeni başarılarla, yeni buluşlarla hastalıklardan, yıkımlardan dersler çıkararak yeni dostluklara güzelliklere ilerlemelere atsın imzasını ve dünyamız Her gün biraz daha güzel yaşanır hale gelsin.2024 yılında tek dileğimiz Savaşsız, depremsiz, yangın, sel felaketleri olmadan Barış içinde huzur içinde insanca yaşayarak yeni yılı bitirmiş olmak .

Afrika’da yaşanılan askeri darbeler İsrail Hamas Gazze savaşı bir cok masum cocuklarin ve insanlarin öldüĝü yılın sonuna damgasını vurarak 2023 yilinin çok kötü bir şekilde sonlanması neden oldu.2023 yili sonunda Birlik ve beraberlik içerisinde sevinç ve üzüntüleri geride bırakarak 2024 yili ülkemize milletimize tüm insanlığa Huzur,Barış, Mutluluk ,Sağlık getirmesini temenni ediyorum.

Size ait ne varsa dünle beraber gitti. Şimdi yeni şeyler söylemek lazım. Yeni yıl Umutlarla dolu bir yıl olsun. 2024 te tüm istek ve hayallerimizi en güzel şekilde belirleyip 2024 yilina Umutlarimizi canli tutarak girelim. Yeni yılın tüm güzellikleri hayatımıza getirmesi dileğiyle ..Herkesin yeni yılını en içten duygularımla kutlar ,Sevgi saygı şükranlarımı sunuyorum.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir