ÖZKUT ÖZDEMİR: “HEDEFİMİZ MİLLİ GÖRÜŞÜ İKTİDARA TAŞIMAKTIR"

Özkut Özdemir: “Hedefimiz Milli Görüşü İktidara Taşımaktır”

Yeniden Refah Partisi Adana İl Başkanlığı görevine getirilen Özkut Özdemir, basınla tanışma toplantısında partisinin hedeflerini vurguladı. Özdemir, “Necmettin Erbakan’ın izinde, Fatih Erbakan’ın liderliğinde Adana’yı Türkiye’nin öncü şehirlerinden biri yapmak için var gücümüzle çalışacağız” dedi.

Anlamlı Devir Teslim Töreni

Yeniden Refah Partisi Adana İl Başkanlığı’nda düzenlenen törende, yeni il başkanı Özkut Özdemir, görevi önceki il başkanı Selahattin Baysal’dan devraldı. Anemon Otel’de gerçekleştirilen törene, partililer, basın mensupları, Yeniden Refah Partili Feke Belediye Başkanı Cömert Özen, Belediye Meclis Üyeleri ve Pozantı Eski Belediye Başkanı Mustafa Çay da katıldı.

Milli Görüş’ün Liderlerinin İzinde

Yeni il başkanı Özkut Özdemir, konuşmasında merhum Genel Başkan Prof. Dr. Necmettin Erbakan’ın Türk siyasi tarihine damga vuran bir lider olduğunu vurguladı. Özdemir, “Bir çiçekle bahar olmaz ama her bahar bir çiçekle başlar” diyerek konuşmasına başladı. “O büyük liderin çizdiği ilkeler doğrultusunda, evladı Dr. Fatih Erbakan’ın izinde siyaset anlayışımızı sürdürüyoruz” dedi.

Adana’nın Önemi

Adana’nın Türkiye’nin en önemli şehirlerinden biri olduğunu belirten Özdemir, “Hem ekonomik hem de kültürel anlamda zengin bir geçmişe sahip olan bu şehir, ülkemizin geleceğinde de önemli bir rol oynamaya devam etmektedir” dedi. Ayrıca, Yeniden Refah Partisi’nin Adana il teşkilatının yeni bir döneme adım attığını belirterek, bu anlamlı günü kutlamak için bir araya geldiklerini söyledi.

Özdemir’in Hedefleri ve Vizyonu

Özkut Özdemir, konuşmasında şunları söyledi: “Genel Merkezimiz tarafından yeni il başkanı olarak atanmış olmamın gururunu ve sorumluluğunu sizlerle paylaşmak istiyorum. Bu önemli günde, partimize bugüne kadar hizmet etmiş ve katkı sunmuş olan değerli dava arkadaşlarımıza teşekkür etmek istiyorum. Milli Görüş ve Adil Düzen anlayışlarının kurucusu ve öncüsü merhum Başbakan Prof. Dr. Necmettin Erbakan’ın izinden yürüyerek siyaset yapmanın haklı gururunu yaşıyoruz. Erbakan Hoca’nın, ‘Dava ehline, hizmet ehline, sadakat ehline’ sözleri bizim için bir ilham kaynağı olmuştur. O’nun vizyonu ve ilkeleri, bizlere siyasetin ne denli önemli olduğunu ve halka hizmetin asıl gaye olduğunu hatırlatmaktadır.”

Adil ve Hakça Bir Dünya İçin Çalışma

Özkut Özdemir, Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan’ın sözlerine de değinerek, “Bizim siyaset anlayışımız, insan odaklı, adil ve hakça bir dünya kurma gayretidir” dedi. Bu sözlerin partinin misyonunu ve vizyonunu açıkça ifade ettiğini belirten Özdemir, halkın sesi olmayı ve onların sorunlarına çözüm üretmeyi kendilerine görev edindiklerini vurguladı.

Adana’nın Sorunlarına Çözüm Odaklı Yaklaşım

Adana’nın Türkiye’nin en büyük ve en dinamik şehirlerinden biri olduğunu ifade eden Özdemir, “Ancak, iktidarın Adana’ya yeterli şekilde destek vermemesi ve yatırım yapmaması nedeniyle başta demografi sorunlar ve işsizlik olmak üzere birçok sorunla da karşı karşıyadır. Bizler, Yeniden Refah Partisi olarak Adana’nın sorunlarını ve ihtiyaçlarını dikkate alarak çözüm odaklı bir siyaset anlayışı benimseyeceğiz. Şehrimizin ekonomik kalkınması, istihdamın artması ve sosyal hizmetlerin ve sportif faaliyetlerin geliştirilmesi için çalışacağız. Ayrıca, Adana’nın kültürel mirasını koruyacak ve şehrin sosyal dokusunu güçlendirecek projeleri hayata geçireceğiz” dedi.

Basın Toplantısı ve Gelecek Planları

Törenin ardından, yeni il başkanı Özkut Özdemir, basın mensuplarıyla tanışma fırsatı buldu. Özdemir, basın toplantısında partinin gelecek planları ve projeleri hakkında bilgiler verdi. Adana’da sosyal ve ekonomik kalkınmayı hedefleyen projeleri hayata geçirmek için çalışacaklarını belirtti. Özdemir daha sonra basın mensuplarının sorularını da yanıtladı.

Tebriklerle Sona Eren Program

Program, partililerin ve katılımcıların tebrikleri ile sona erdi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir