MHP ADANA İL BAŞKANI YUSUF KANLIMHP ADANA İL BAŞKANI YUSUF KANLI

Adana Büyükşehir Belediye Başkanı’nın Anket Skandalı Ortaya Çıktı: Halkın Parasını Algı Çalışmasında Kullandı!

Adana’da yaşanan son gelişmeler, siyasi arenada büyük yankı uyandırdı. Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Adana İl Başkanı Yusuf Kanlı, Adana Büyükşehir Belediye Başkanı CHP’li Zeydan Karalar’ın halkın parasıyla gerçekleştirdiği anket çalışmasını, kendi lehine algı oluşturmak için kullandığını ortaya çıkardı.

“Son günleriniz, anketlerle avunma, gidicisin”

Karalar’ın, Adana Büyükşehir Belediyesi’nin kasasından finanse edilen anket çalışmalarını, seçim sürecinde kendi lehine kullanmakla suçlanmasıyla ilgili olarak Kanlı, açıklamalarını sürdürdü. Kanlı, Karalar’ın anket sonuçlarını, kendi adıyla yayımlayarak algı çalışmasında kullandığını iddia etti ve bu durumu belgelerle destekledi.

Yusuf KANLI’dan, Karalar’ın kirli anket çalışmasına tepki!

“5 yıl yattın, bari giderken dürüst ol!”

İddialara göre, Adana Büyükşehir Belediyesi’nin geçen yıl düzenlediği resmi ihale belgesini ve ihaleyi alan firmanın kendi adıyla yayımlanan anket sonuçlarını delil olarak gösteren Kanlı, Karalar’ın bu tutumunu ahlaki ve etik olmayan bir davranış olarak nitelendirdi.

“Adanalı ‘Yalana, talana son!’ diyor”

Kanlı’nın açıklamalarına göre, söz konusu anket çalışmaları için yaklaşık 10 milyon lira bedelli bir “Hizmet Alımı” ihalesi düzenlenmiş ve İstanbul merkezli bir firmaya ihale verilmiş. Ancak bu anket çalışmalarının, halkın parasıyla Karalar’ın lehine bir algı operasyonuna dönüştüğü iddia ediliyor.

Yusuf KANLI’dan, Karalar’ın kirli anket çalışmasına tepki!
Adana halkının anketi size ‘Güle güle’ diyor”

MHP Adana İl Başkanı Yusuf Kanlı, Karalar’a yönelik sert sözlerle yüklenirken, Karalar’ın bu tür etik olmayan uygulamalardan dolayı vatandaşlardan özür dilemesi gerektiğini belirtti. Kanlı, “Anketler değil, halkın tercihi kazandırır” diyerek, Adana halkının gelecek tercihlerini belirleyecek olanın vatandaşlar olduğunu vurguladı.

Bu gelişmelerin ardından, Adana’da siyasi atmosfer bir kez daha hareketlendi ve kamuoyunda geniş yankı uyandırdı. Konuyla ilgili gelişmelerin takipçisi olmaya devam edeceğiz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir