1 yıllık hasret sona erdi. Halk Günü yeniden başladı

Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin’in 6 yıl boyunca her Cuma aralıksız sürdürdüğü ancak Covid-19 salgını nedeniyle 1 yıldır ara verdiği Halk Günü uygulaması yeniden başladı. Pandemi önlemleri alınarak yapılan Halk Günü’nde vatandaşlar yine sorunlarını anlattı, şikayetlerini dile getirdi, Başkan Soner Çetin de anında çözüm üretti.

Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin, 1 yıllık aranın ardından Halk Günü uygulamasıyla vatandaşlarla yeniden bir araya geldi.

Başkan Soner Çetin’in 6 yıl boyunca aralıksız sürdürdüğü Halk Günü uygulaması son 1 yıldır Covid-19 salgını nedeniyle yapılamamıştı. Pandemi önlemleri alınarak yapılan Halk Gününe sosyal mesafe ve maskeye dikkat edildi.

En son Halk Gününü 20 Mart 2020 tarihinde yaptıklarını hatırlatan Başkan Soner Çetin, “Birbirimizi özlemişiz. Halk Günü yapamadık ama irtibatı hiç koparmadık. Sen Sor Başkan Cevaplasın uygulaması ve sosyal medya üzerinden her zaman sorunları dinledik, talepleri aldık. Şimdi pandemi önlemleri alarak iki uygulamayı birleştirdik. Halk Günü içerisinde bir yandan da sosyal medyadan gelen soruları cevaplayacağız. Buraya gelemeyen vatandaşlarımız da sorun, şikayet ve önerilerini iletebilecekler” dedi.

hasret sona erdi
Hasret sona erdi
Başkan Soner Çetin, belediye başkanlığından en çok zevk aldığı anların Halk Günleri olduğunu belirterek, “Halkla birlikte olduğum zamanlar mutlu oluyorum” ifadesini kullandı.

Pandeminin belediyelerin yükünü artırdığını kaydeden Başkan Soner Çetin, “Ancak pandemi döneminde üzerimize düşeni yaptık. 65 yaş üstü vatandaşlarımıza yemek dağıttık, gıda kolisi dağıtımı yaptık, dezenfekte çalışmalarına ağırlık verdik, yolları ilaçladık. Bunun yanında belediye hizmetlerini de aksatmadan sürdürdük. Bu süre içinde 6’ncı toplu açılışı gerçekleştirdik. Açılışa Genel Başkanım Sayın Kemal Kılıçdaroğlu katıldı. 7’nci toplu açılışa hazırlanıyoruz. Temelini attığımız projeleri tamamlayıp yeniden toplu açılış töreni düzenleyeceğiz” şeklinde konşutu.

Başkan Soner Çetin, Belediyeevleri Mahallesi sakinlerine de müjde vererek, kentsel dönüşüme yıl bitmeden başlayacaklarını söyledi. Başkan Soner Çetin, konuşmasının ardından vatandaşlardan gelen sorun, şikayet ve talepleri değerlendirdi, sosyal medya üzerinden gelen soruları cevapladı.

Davutoğlu, kentteki bir otelde gazetecilerle bir araya gelerek, parti çalışmaları hakkında açıklamalarda bulundu.

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, partilerinin kurumsallaşması için adım adım gezdiklerini belirterek, “Ne zaman, hangi şartlarda olursa olsun biz seçime hazırız.” dedi.

Kongrelerini gerçekleştirdikleri illerde halkın yoğun ilgisiyle karşılaştıklarını dile getiren Davutoğlu, şöyle devam etti:

“Gelecek Partisi olarak toplumda bir umut dalgası oluşturabilmek için yola çıktık. Dün Adana’da gördüğüm tablo beni çok mutlu etti. Kongre yaptıktan sonra gittiğim her yerde 3-4 ilçeyi de ziyaret ederek, bazen köylerde de durarak halkı dinlemeye, anlamaya çalışıyorum. Üzüntü verici olan bu karamsarlık, ümit verici olan ise bir sene öncesine göre siyasi olarak insanların bütün baskılara rağmen daha fazla konuşmaya başlaması, seslerini yükseltmesi ve partimize olan teveccüh ile de bir umut dalgasının yeşermeye başlaması. Gelecek Partisi’nin, Türk siyasetindeki tarihi rolü zamanla anlaşılacaktır.

Ama en önemli rolünün şu olduğu kanaatindeyim; Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’nin de devreye girdiği 2018 yılında Türkiye’de sadece iki parti kurulabilmişti, 2019 yılının aralık ayında ise kurulan üçüncü parti, bizim partimiz olmuştu. Bizden sonra 28 parti kuruldu. Birilerinin çıkıp cesaretle ön alması, bedel ödemesi, baskı görmesi gerekiyordu.

Biz bunu göğüsledik ve bu baskılara rağmen Anadolu’da, Trakya’da yiğit insanlar çıkıp yeni bir siyasi çizgi oluşturdular. Şimdi partimizin kurumsallaşması için adım adım geziyoruz. Batıdan Doğuya doğudan batıya  Ne zaman, hangi şartlarda olursa olsun biz seçime hazırız.”

“Bir müjdeyi de sizlerle paylaşmak isterim” diyen Gelecek Partisi lideri, şöyle devam etti: “Yüksek Seçim Kurulu (YSK) geçen hafta seçime katılan partiler listesi açıklamıştı. Bazı arkadaşlarımız kaygılandı, ‘İçinde Gelecek Partisi yoktu’ diye. Birtakım bildirim eksiklikleri olmuş illerden, bu eksiklikler tamamlandı. Dün itibarıyla Gelecek Partisi de YSK tarafından ‘Seçime girebilir’ kararıyla seçime girebilecek partiler arasına yazıldı. Yeni kurulan partiler arasında ilk büyük kongreyi biz yaptık.”

İktidar oldukları taktirde sansürsüz bir Türkiye olacak ve düşünce özgürlüğünü getirip yerel basına desteklerini vereceklerini belirti.

Eğitim sisiteminin yenilenmesi iyi olamadığını daha iyi faydalı bir sisitem’e çalışması gerekiyor çünkü bununda pandemi dönemi içinde çöktü iyi bir gelecek nesillerin en etkili eğitimlerin alması gereğini vurguladı.

Ülkenin her bölgesinde örgütlenebilen bir parti olduklarını aktaran Davutoğlu, partilerinde Türkiye’nin bütün renklerinin bulunduğunu kaydetti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir