Kenan Akaya Gelek Partisi Adan İl Başkanı Haberin Sonu www.haberinsonu.com

Kenan Akkaya Ve İki Kardeşi Tutuklandı

Gelecek Partisi Adana İl Başkanı Kenan Akkaya ve iki kardeşi, alacaklı oldukları kişinin arabasını gasbettikleri ileri sürülerek “birden fazla kişiyle yağma” iddiasıyla tutuklandı.

İddiaya göre, Gelecek Partisi Adana İl Başkanı Kenan Akkaya (45) kardeşleri Ertuğrul, (41) ve Erkan Akkaya (35), 126 bin lira alacakları olduğunu öne sürdükleri Mustafa E.’nin (70), Seyhan ilçesine bağlı Hurmalı Mahallesindeki  iş yerine gittiler.

Kenan Akaya Gelek Partisi Adan İl Başkanı Haberin Sonu www.haberinsonu.com
Kenan Akaya Gelek Partisi Adan İl Başkanı

Burada Kenan Akkaya, Mustafa E.’ye Aladağ ilçesindeki dere temizliğinden dolayı kendisine 126 bin lira borçlu olduğunu bu borcunu vermesini isterken, Mustafa E. İse borcunun 28 bin lira olduğu daha fazla borcunun olmadığını onu da bir süre sonra vereceğini söyledi.

Gelecek Partisi İl Başkanı Kenan Akkaya ve 2 kardeşi

Alınan bilgiye göre, taraflar arasındaki sözlü  tartışma daha sonra kavgaya dönüştü. Kenan Akkaya’ya iş yerinde bulunan diz üstü bilgisayara zarar vererek, Mustafa E.’yi tehdit etti. Daha sonrada Mustafa E.’nin cep telefonundan kendi hesaplarına 10 bin lira para gönderdiler. İş yerinden ayrılan il başkanı ve kardeşleri Mustafa E.’nin otomobilini de alıp olay yerinden ayrıldı. Bunun üzerine Mustafa E. Polisi arayarak şikayetçi oldu. M.E’nin ihbarı üzerine Asayiş Şube Müdürlüğü Gasp Büro Amirliği ekiplerince Gelecek Partisi İl Başkanı Kenan A. ve 2 kardeşi, gasbettikleri araçla Bakımyurdu Caddesi’nde gözaltına aldı.

Şikayet üzerine gözaltına alınan il başkanı ve iki kardeşi alacakları olduğunu söyleyip yağma suçlamasına kabul etmediler.

Adana Adli Tıp Kurumunda sağlık kontrolünden geçirilen Gelecek Partisi Adana İl Başkanı Kenan Akkaya (45) kardeşleri Ertuğrul, (41) ve Erkan Akkaya (35), Emniyetteki işlemlerinin ardından nöbetçi sulh ceza hakimliğine götürülen zanlılar tutuklandı.

One thought on “Kenan Akkaya Ve İki Kardeşi Tutuklandı”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir