Partiler Üstü Hizmet! Güzelyalı Mahallesi Muhtarı Göktürk Güngör

Dünyayı kasıp kavuran salgın, Türkiye’de beklenmedik bir şekilde pik yaparken, Sağlık Bakanlığı başta olmak üzere devletin bütün kademeleri zorlu bir sınavdan geçiyor.

Güzelyalı Mahallesi Muhtarı Göktürk Güngör Korona ile boğuşan sağlıkçılarımızın yanı sıra yerel yönetimler, devletle işbirliği içerisinde bu salgından gerek ülkenin, gerekse vatandaşların ekonomik olarak en az zararla çıkmaları için yoğun şekilde çalışıyorlar.

Bu kaos ortamında Adana’da, Güzelyalı Mahallesi Muhtarı Göktürk Güngör’ün çok kapsamlı olarak başlattığı salgınla mücadele kampanyası vatandaşlar tarafından takdirle karşılanırken, “Ülke’de bu güne kadar bir çok zorluklarla karşılaşıldı, hiç bir dönemde Devlet de dahil olmak üzere, Yerel yönetmler bile çok geniş imkanlara sahip olmalarına rağmen vatandaşların sorunlarıyla ilgilenip yardımcı olamadılar” ifadelerini kullandılar.

Hiç bir Devlet Kurumu ve Belediyelerden yardım almadıklarını belirten Güzelyalı Mahallesi Muhtarı Göktürk Güngör, “Muhtarlıklar, vatandaşlar ile ülkeyi yönetenler arasında köprü görevi görmektedirler. Biz muhtarlar olarak vatandaşlarımıza en iyi hizmeti vermeliyiz. Siyasi görüşü ne olursa olsun ayırım yapmaksızın hizmet vererek onların yanında olmalıyız. Sorunlarının çözümü olmalıyız. Bunu da yapabilmemiz için yöneticilerin, biz muhtarların yanında olmaları lazım. İmkanlarımız kısıtlı, hizmet alanı geniş, ama maalesef Yerelden Genele hiç destek göremiyoruz”. şeklinde konuştu.

Güzelyalı Mahallesi Muhtarı Göktürk Güngör’ün başlattığı kampanyayı takdirle karşıladıklarını belirten vatandaşlar bunun çok özverli bir çalışma olduğunu belirtirken, “Muhatrımızın bu işleri yapması için kadrolu elemanları yok. Hiç bir yerden destek almadan giriştiği bu kampanya vatandaşlara verdiği değerin kanıtıdır. Kendisini Mahallesine adamış bir insan olduğu için kutluyoruz. Bu yaptığı çalışmalar Partlkeri üstü bir hizmet. Muhtar olarak seçildiği günden itibaren mahallemizin sorunlarını çözmek için canla başla çalışıyor. Umarız bu çalışmaları Yerelden, Genele herkese örnek olur” şeklinde konuştular.

Güngör, “Bu kampanyaya mahallemizdeki hayır sevenlerin katkılarıyla başladık.

Bu zor günleri yardımlaşarak aşacağız.

Güngör, “Bu kampanyaya Güzelyalı Mahallesi’deki hayır sevenlerin katkılarıyla başladık. Amacımız daha sağlıklı bir mahalle. Kampanyamız  6 kademeli olarak devam ediyor. Mahallemizin nüfusu 45 bin. Her bir sakinimize ulaşıp, hiç bir dönem yapılmamış olanı yaparak vatandaşlarımıza hizmet edeceğiz. Bu zor günleri yardımlaşarak aşacağız. Muhtarlık olarak vatandaşlarımızın rahatı ve huzuru bizim için çok önemli. Ve biz zor olanı başarmak zorundayız. Destek almasak’da her zaman vatandaşlarımızın yanındayız. Onların sorunları bizim sorunlarımız. Bizler sorun çözme odaklı çalışmalıyız” dedi.

Güzelyalı Mahallesi Muhtarı Göktürk Güngör

Kampanyayı, öncelikle her aracı dezenfekte edip içlerine 250 mlg dezenfektan, 6’lı  Maske paketi vererek, 1 ay içinde 6 bin araca ulaşmak için başlattıklarını belirten Güzelyalı Mahallesi Muhtarı Göktürk Güngör, “ Güzelyalı Mahallesinde bulunan Apartmanlarımızın ( Yaklaşık 800 apartman) ortak kullanım alanlarını dezenfekte etmek için apartman görevlilerine kendi imkanlarımızla temin ettiğimiz sırt pompasına 5 litre dezenfektan ile birlikte dezenfekte etmelerini sağlamak” şeklinde konuşurken, “Mahallemiz sakinleri dahil, diğer mahallelerden 1 litre boş şişe ile gelen vatandaşlarımıza evleri için dezenfektan vereceğiz” dedi.

Güngör, asıl amaçlarının daha büyük olduğunu belirterek, “Kampanyamızın hedefi hijyen ürünlerinin girmediği ev ve işyeri bırakmamak. Bunu içinde üç aşamalı şekilde devam edeceğiz;

1.aşamada800’e yakın apartman bulunan nahallemizde her apartman sakinimizin evine 6!lı paketlerde maske ve 250 mlg dezenfektan verilecek. Bunun için vatandaşlarımız muhtarlığımıza müracaat edecekler.

2. aşamada Mahalle sınırları içerisinde bulunan yaklaşık 1000’e yakın müstakil konuta da aynı ürünleri ulaştıracağız.

3. aşamada ise yine mahallemizde bulunan 1000’e yakın işyerilerimize aynı maske ve dezenfektan malzemelerini vereceğız”şeklinde komuştu.

Benim siyasi görüşüm ne olursa olsun ayrım yapmam

Güzelyalı Mahallesi Muhtarı Göktürk Güngör Muhtarlık olarak amaçlarının hizmetlerin doğru ve siyaset gözetmeksizin yapmak olduğunu ifade eden Güzelyalı Mahallesi Muhtarı Göktürk Güngör, “Biz muhtarlar olarak bağlı bulunduğumuz mahallemizde siyasi düşünce ayrımı yapmadan hizmet etmeliyiz. Vatandaşlarımızın huzuru, mahellemizin huzurudur. Benim siyasi görüşüm ne olursa olsun ayrım yapmam. Aynı düşünce ve davranışlarında Yerelden, Genele bütün yöneticilerden beklemekteyim. Bir görüşe az diğerine fazla hizmet anlayışı bana çok ters geliyor” şeklinde konuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir