Türkiye Değişim Partisi Adana İl Bşk Açılışı

Sarıgül Adana’da Türkiye Değişim Partisi Anadolu’ya Adana’dan Açıldı.

TDP’nin İlk İl Başkanlığı Adana’da

Türkiye Değişim Partisi  teşkilatlanmaya hızlı başladı. Partinin ilk İl Başkanlığı binası, Genel Başkan Mustafa Sarıgül’ün katılımı ile Adana’da açıldı.

Açılış töreni öncesi esnaf ve vatandaşlarla görüşen Sarıgül, talepleri ve istekleri dinledikten sonra Partisinin İlk İl Başkanlığı binasının açılışını kurdela keserek gerçekleştirdi.

Türkiye Değişim Partisi Genel Başkanı Mustafa Sarıgül, Partisinin kurucu üyeleri, İl başkanları ve Pandemi dolayısıyla tedbirli davranak az sayıda partlinin katılımıyla yapılan toplantıda konuştu.

Hükümet Adana’yı Sahipsiz Bıraktı

Sarıgül Adana’da olmaktan mutlu olduğunu belirterek, “ Türkiye’nin 4’ncü büyük kenti Adana, üvey evlat muamelesi görmüş.! Türkiye’nin 1 numaralı kentini 1’nci sınıf bir kent yapacağız, fabrikalar kapanmış, tarım can çekiyor, işsizlik rekora ulaşmış. Adana’yı hep birlikte yeniden ayağa kaldıracağız. Adana, sanayisi, kültürü ve turizmi ile yeniden cazibe merkezi olacak,  Adana, göç ve mülteci baskısı altında. Hükümet Adana’yı sahipsiz bıraktı. Metro ve altyapı için hükümet desteği şart” ifadesini kullandı.

Türkiye Değişim  Partisi lideri Mustafa Sarıgül, Adana’dan iddialı mesajlar vererek şöyle konuştu:

TDP’nin İlk İl Başkanlığı Adana’da
TDP’nin İlk İl Başkanlığı Adana’da

“Adana üvey evlat olmuş. Adana Türkiye’nin 4’üncü büyük kenti ve bir cazibe merkeziydi.  Tüm ortadoğuda bilinen önemli bir sanayi, tarım,  ticaret ve kültür kentiydi. Bugün Adana; 7’nci sıraya düştü, Türkiye’nin en büyük 7’nci ili konumuna geriledi.”

Sarıgül, “Türkiye Değişim Partimiz, Atatürk ilkelerini savunan,  Cumhuriyetin değerlerini geliştirerek koruyan,  evrensel hukuk kurallarına uyan, inançlara saygılı  laikliği yaşatan, üretimi destekleyen, emeği koruyan, hudut ve bayrak birliği diyen demokratik kitle partisidir” diyerek, “Hukuk ve uygarlığın, demokrasi ve özgürlüğün, kültür ve sanatın, bilim ve teknolojinin, doğa ve çevrenin, kadın haklarının, çocuk haklarının savunucusu  ve sözcüsü biz olacağız” şeklinde konuştu.

Türkiye Değişim Partisi Anadolu’ya Adana’dan Açıldı.
Türkiye Değişim Partisi Anadolu’ya Adana’dan Açıldı.

“Kimsesizlerin, Kimsesi Olacağız”

Türkiye Değişim Partisinin önceliğinin insan,  özünün vicdan, fazilet ve adalet olduğunu belirten Mustafa Sarıgül, “Türkiye Değişim Partimiz, yoksulların, yok sayılanların,  çaresizlerin, kimsesizlerin kimsesi olmaya geliyor. Türkiye Değişim Partimiz, salon siyasetine, elitlerin tepeden bakışına, güçlülerin hegemonyasına son vermek üzere geliyor.Türkiye Değişim Partimiz  gerçeklerden habersiz, halktan kopmuş çözüm üretemeyen barış yerine kavga üreten siyaset anlayışına nokta koymak üzere geliyor. Türkiye Değişim Partimiz, bir yandan iktidarın baskısı diğer yandan muhalefetin çözümden uzak tavrı arasında sıkışıp kalmış milletimize nefes olmak üzere geliyor” dedi.

Türkiye Değişim Partisinin önceliğinin insan, özünün vicdan,
Türkiye Değişim Partisi Gnl. Bşk Sarıgül ve Adana İl Yönetimi

“Sağ Elimizle Sol Elimizi Birleştireceğiz”

TDP’nin  gönül hareketi olmasından dolayı partinin logosunda  Anadolu ve Trakya’nın  kalplerini birleştirdiklerini açıklayan Sarıgül, “Bu nedenle, Türkiye Değişim Partisi ne sağın,  ne de solun  bekçisidir. Biz sağ elimizle sol elimizi birleştireceğiz.

Biz, hiç kimsenin sofrasından pay almaya gelmiyoruz!

Biz, ülkemizin tüm insanlarına bereketli bir vatan sofrası kurmaya geliyoruz!

Adana İl binasının Açılışı

Bu sofrada herkese yer olacak! Bu sofrada herkesin karnı doyacak!

Türkiye Değişim Partimiz milletimizin yüzünü güldürmek için geliyor” ifadesini kullandı.

Adana; 7’nci Sıraya Düştü”

Türkiye Değişim  Partisi lideri Mustafa Sarıgül, “Adana üvey evlat olmuş.  Adana Türkiye’nin 4’üncü büyük kenti ve bir cazibe merkeziydi.  Tüm Ortadoğu’da bilinen önemli bir sanayi, tarım, ticaret ve kültür kentiydi. Bugün Adana; 7’nci sıraya düştü. Türkiye’nin en büyük 7’nci ili konumuna  geriledi. Yaşar Kemal’leri, Fatih Terim’leri, Yılmaz Güney’leri, Barış Manço’ları, Sabancı’ları, Kasım Gülek’leri, Selahattin Çolak’ları , Mehmet Ali Bilici’leri Milletvekili Mahmut Keçeli,  Sedat Kardeşim,  Faruk Logoğlu’nu  yetiştiren bu şehir bugün olması gereken yerin çok gerisinde. Son 15 yılda 70’ten fazla fabrikanın kapandığı ifade ediliyor.  Sanayici adeta bu şehirden kaçırılmış. Ne yapıp edip, her türlü destek ve teşviki verip Adana’da  sanayiyi,  kültürü ve kenti  yeniden canlandıracağız.

“Bereketli Çukurova Topraklarından Feryatlar Yükseliyor”

Pamuk ve narenciye üreticisi ciddi sıkıntılar  yaşıyor.  Eğer pamuk ve narenciyede çiftçimizi desteklemezsek dışarıya bağımlı hale geliriz. Pamukta ithalat sarmalına girdik. Tarımda maliyetler arttığı için çiftçi kar edemez hale geldi. İhracatta tarım ürünlerimiz için yeni pazarların bulunması gerekiyor.  Rusya’ya bağımlı olmamak lazım, bir diplomatik sıkıntı çıkınca çiftçinin ürünü tarlada,  dalında kalıyor. Mazot gübre ve ilaç fiyatları kat kat arttı ama ürün fiyatları öyle değil. Çiftçinin bu mazot, gübre ve ilaç fiyatlarıyla kar etmesi kendini geçindirmesi mümkün değil. Bereketli Çukurova topraklarından feryatlar yükseliyor. Eğer buralarda pamuk ekilmezse,  fıstık ekilmezse,  ayçiçeği ekilmezse, narenciye yetişmezse Türkiye açlığa mahkûm olur.

Kadın cinayetleri

“Her 5 Kişiden Biri İşsiz”

Adana’da ciddi anlamda hayvancılık yapılıyor ama maalesef devletten destek görmüyor. Özellikle et ithalatına izin verilmesi hayvancılığı ciddi çıkmaza sürüklüyor. Hem  yem fiyatları böyle yüksek olacak hem de, et neden pahalı oluyor diye şikâyet olmaz. Hayvancılık için yem fiyatlarının düşürülmesi ve devletin daha ciddi destek vermesi gerekiyor. Adana ciddi oranda  göç alan bir şehir ve neredeyse her 5 kişiden biri işsiz. Bu şehir eskiden sanayinin kalbiydi. Şimdi maalesef çok büyük işsizlik var. Adana’ya sahip çıkmak, yeniden yatırım için cazip bir şehir haline getirmek gerekiyor.

TDP Adana'da Liderlerle buluştu
TDP Adana’da Liderlerle buluştu

“Turizm Ve Sanayi İşsizliği Bitirmek İçin Çok Önemli”

Adana bu kadar büyük bir sahil şeridine sahip olduğu halde turizm’den neredeyse hiç pay almıyor. Adana’da turizm yatırımlarına çok büyük destekler vereceğiz. Turizm ve sanayi işsizliği bitirmek için çok önemli. Tüm sahil şeridinin ulaşım ve turizm altyapısını biz yapacağız.  Ve milyonlarca turisti Adana’mızda ağırlayacağız. Turizmin canlanması Çukurova’nın tarım ve hayvancılığına da kan getirecek.  Çünkü ciddi miktarda ürün Adana içinde tüketilmeye başlanacaktır.

Adana’da, Suriyeli göçmenlerin sayısı toplam adana nüfusunun yüzde 10’unu geçerek sayıları 300 bin’e dayandı.  Adana bu kadar  göçmen almasına karşın yeterli sosyal destek alamıyor. Adana tek başına bu sorunla mücadele etmeye çalışıyor. Bu olmaz. Bu konuda da Adana yalnız bırakılıyor. Hükümetin bu kente ciddi anlamda destek olması gerekiyor. Bu durum Adana’nın yaşam kalitesini düşürüyor ve iyi eğitimli kişilerin Adana’dan ayrılmasına yol açıyor ki; bu da çok büyük bir sorun. Adana’yı muhakkak; huzurlu, refah içinde, sanayisi, turizmi ve tarımı ile çok güçlü bir kente dönüştürmek gerekiyor.

Türkiye Değişim Partisi Adana İl Başkanlığı

“Trafik Sorunu Çekilmez Hale Gelmiş”

Adana metrosu çok yetersiz; hastane, üniversite,  havaalanı ve otogar gibi merkezlere gitmediği için aslında şehrin trafik yükünü azaltmıyor. Böyle olunca yeterli yolcu geliri de elde edemiyor. Borcu da bir türlü bitmiyor ancak faizine para yetiştiriliyor. Metro yatırımları hükümetin desteği olmadan sadece yerel imkânlarla kesinlikle yapılamaz. Bu nedenle Adana’nın metrosuna muhakkak surette hükümet desteği gerekli. Biz bunu yapacağız. Adana’nın trafik sorunu çekilmez hale gelmiş bulunuyor. Bu konuda merkezi hükümetin yerel yöntemlerle el ele verip bu büyükşehiri acilen  rahatlatması gerekiyor. Adana gibi aslında cazibe merkezi olması gereken bir Büyükşehirimiz’in hala altyapı sorunlarının olması düşünülemez. Altyapı ve imar sorunları hızla çözülmeli ki;  şehir cazibe kazansın ve yatırım alsın. Bu konuda merkezi hükümetin gereken tüm desteği vermesi gerekiyor. Üniversiteler, şehir hastanesi ve yeni stadyumun da bulunduğu yerdeki  Sofulu çöplüğü hepimiz için bir utançtır. Bu çöplüğün kentin dışında bi yere derhal taşınması gerekir.  Artık kent içinde kentin havasını ve kokusunubozan bu tür yerler kalmamalıdır.

“Aç Ve Açıkta Kimse Kalmayacak”

Değerli yurttaşlarım, değerli kurucularım;  Biz Türkiye’yi  barışa barışa büyüteceğiz. Ve bu yolda barışa barışa yürüyeceğiz. Ülkemizde yaşayan herkesin insan haklarına sahip olduğu,  onuruyla yaşadığı, gerçek bir demokraside çözülemeyecek sorun yoktur! Türkiye Değişim Partisi iktidarında aç ve açıkta kimse kalmayacak. Milletimizi işsizlikten kurtarak, geliri tabana yayacağız. Asgari ücreti yükselteceğiz önce ekmeğimizi büyüteceğiz sonra adilce ve hakça bölüştüreceğiz. Siyaseti, delege ağalarının, kongre kurtlarının tekelinden kurtaracak bir teşkilat modelimiz olacak. Değerli yurttaşlarım gelin değişimi birlikte gerçekleştirelim… Ülkemizin yeni bir enerjiye ihtiyacı var… İktidar ve muhalefet bilsin ki değişim geliyor. Şimdi, tarihe düşülecek  bir notumuz, tamamlanması gereken  bir görevimiz var! Artık hareket’ten  bereket’e geçiyoruz. Bugün ülkemiz için değişimin başladığı gündür! Türkiye Değişim Partimiz milletimize hayırlı ve uğurlu olsun” diyerek toplantıyı bitirdi.

Haber : HAKAN AKIN

FOTOĞRAF :Abit TAŞCILAR

4 thoughts on “Türkiye Değişim Partisi Anadolu’ya Adana’dan Açıldı.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir