Kazım Tekin konuşma yaptı
11.Hentbol Duayenleri Buluşması

Şehit Emniyet Müdürü Gaffar Okkan Hentbol Duayenler Turnuvası’na katılacak Adana Karması, ÇGC Sosyal Tesisleri’nde bir araya geldi.

Sakarya’nın Hendek İlçesi’nde 10-12 Eylül 2021 tarihleri arasında gerçekleştirilecek, “Şehit Emniyet Müdürü Gaffar Okkan Hentbol Duayenler Turnuvası”na katılacak Adana Karması, Çukurova Gazeteciler Cemiyeti (ÇGC) Sosyal Tesisleri’nde düzenlenen yemekte bir araya geldi.

Toplantıda bir konuşma yapan Adana Karması’nın Kafile Başkanı ve Antrenörü Kazım Tekin, Hendek’te 2 gün sürecek etkinlikle ilgili bilgi verdikten sonra şunları söyledi:

“11.si yapılacak olan turnuva daha önceki yıllarda ülkemizin bir çok güzide kentinde gerçekleştirildi. Geçtiğimiz yıl Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde (ÇGC) yapılması gereken turnuva, pandemi nedeniyle iptal edilmişti. Bu yıl 10-12 Eylül 2021 tarihleri arasında gerçekleştirilecek olan etkinlik, hentbol sporuna büyük katkıları olan, gittiği her ilde başarılı çalışmalar yapan Şehit Emniyet Müdürü Gaffar Okkan anısına ithaf edildi.

Doğum yeri olan Sakarya’nın Hendek İlçesi’nde, başta yerel yöneticiler olmak üzere Gençlik ve Spor İlçe Müdürünün de katkılarıyla yapılacak Hentbol Duayenler Buluşması, hentbola sporcu, hakem, antrenör ve yönetici olarak emek veren duayenleri bir araya getirecek.

Biz Adana Karması olarak; bu etkinliğe renk katacağız ve daha önceki yıllarda olduğu gibi bu yıl da kentimizi en iyi şekilde temsil edeceğiz, ayrıca değerli dostlarımızla hasret gidereceğiz.”

Duayenler Adana Hentbol Karması
Duayenler Adana Hentbol Karması
TEKİN’DEN TEŞEKKÜR

Kazım Tekin, “Turnuva için büyük özveride bulunan, Whatsapp Grubu oluşturarak tüm eski kuşak hentbol ailesini bir araya getiren Ahmet Hikmet Türe başta olmak üzere eski Okul Sporları Federasyonu Başkanı Ayhan Pala’ya, Çukurova Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Cafer Esendemir’e, Sakarya’daki etkinlik için otobüs tahsis eden Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar ve Ulaşım AŞ Yönetim Kurulu Başkanı Kadir Özdemir’e, tüm hazırlıklarda desteğini gördüğüm Çukurova Üniversitesi Spor Bilimleri Öğretim Görevlisi eski Milli Hentbolcu ve Antrenör Mehmet Bilbek’e teşekkür ederim” dedi.

Bu arada; 18 oyuncudan oluşan Adana Karması’nın yanı sıra hakem olarak Cafer Esendemir, eski MHK Üyesi Ramazan Şanıvar, Uluslararası Hakem Bülent Dede ve Milli Hakem  Zafer Arslan da kafilede yer alacak.

Yemeğe evsahipliği yapan ÇGC Başkanı ve Hentbol Hakemi Cafer Esendemir, Adana’daki Hentbol ailesini ÇGC çatısı altında yemekte bir araya getirmekten dolayı mutlu olduğunu belirterek, Hendek’te yapılacak olan etkinlikte hakemlik yapacak olmanının heyecanını şimdiden yaşadığını söyledi.

Geceye sporcuların yanı sıra eski Çukobirlik Spor’da oynayan hentbolcu Prof.Dr.Osman Metin Yavuz da katıldı.

KAMİL DİKİCİ’YE VEFA

Çukurova Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi’nden geçtiğimiz günlerde emekli olan, ilk kuşak hentbolcu, hakem, antrenör Kamil Dikici’ye de bu spor dalına yaptığı katkılardan dolayı hediye verildi. ÇGC Sosyal Tesisleri’nde düzenlenen yemekte konuşan Kamil Dikici, vefanın sadece bir semt olmadığı gösteren tüm hentbol ailesine teşekkür etti.

Dikici, “Çukurova Üniversitesi’nde 42 yıl görev yaptım. Binlerce öğrenciyi başta hentbol olmak üzere spora yönlendirdim. 30’dan fazla İl’de MHK Üyesi olarak hakem kursu açtım. 5 dönem BESYO’nün Müdür Yardımcılığı görevinde bulundum. Duayen Turnuvalarında hentbol oynamayı sürdüreceğim. Bu ailenin içinde bulunmaktan dolayı çok mutluyum. Herkese teşekkür ederim”diye konuştu.

Ramazan Şanıvar

BENZER HABERLER

Hentbol Federasyonu’nun 45.Kuruluş Yıldönümü Adana’da Da Kutlandı

Şehit Emniyet Müdürü Okkan’nın Anısına

Şehit Emniyet Müdürü Okkan’nın Anısına

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.