2020 yılı Aralık Ayı Trafik Değerlendirmesi

T.C.
ADANA VALİLİĞİ
     İl Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü

BASIN AÇIKLAMASI

Trafik güvenliğinin arttırılması ve korunması için Valiliğimizin gözetim ve denetiminde İl Emniyet Müdürlüğü ve İl Jandarma Komutanlığına bağlı trafik ekipleri tarafından 2020 yılı Aralık ayı içerisinde toplam 225.193 araç kontrol edilmiştir.

Aralık ayı içerisinde yapılan denetimler sonucunda kusurlarından dolayı 1.425 araç trafikten men edilmiş, 230 sürücünün ehliyetine el konulmuştur.

2020 yılı Aralık Ayı Trafik Değerlendirmesi
2020 yılı Aralık Ayı Trafik Değerlendirmesi
Trafik Değerlendirmesi

Alınan tüm etkin önlemlere rağmen; trafik kurallarına uyulmaması nedeniyle 2020 yılı Aralık  ayı içerisinde İlimiz sınırlarında toplam; 434 maddi hasarlı, 264 yaralamalı, ölümlü olmak üzere toplam 703 trafik kazası meydana gelmiştir. Bu kazalarda maalesef 361 vatandaşımız yaralanmış, vatandaşımız hayatını kaybetmiştir.

Trafik kurallarına uyan ,Trafik Değerlendirmesi

Valiliğimizce, İlimizde trafik güvenliği ve vatandaşlarımızın can ve mal emniyetinin daha etkin sağlanmasına yönelik olarak alınan tüm tedbirler arttırılarak aynı kararlılıkla ve gayretle sürdürülecektir. Trafik kurallarına uyan, trafik düzeninin sağlanmasına ilgi ve destekleriyle katkı sağlayan değerli vatandaşlarımıza teşekkür ediyoruz.

Hatalı şerit değiştirmemeleri,

Trafik kazalarının azaltılması için sürücü ve vatandaşlarımızın da, daha duyarlı olmaları, özellikle hız limitlerine uymaları, emniyet kemerlerini takmaları, hatalı şerit değiştirmemeleri, alkollü olarak araç kullanmamaları, kural ihlali yapanların ise 155 ve 156 no’lu Polis ve Jandarma telefonlarına ihbar edilmeleri hususlarında vatandaşlarımızın ilgisi ve desteklerine büyük ihtiyaç vardır.hatalı şerit değiştirmemeleri,

Kamuoyuna saygı ile duyurulur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir